Technologia - Promocje

Moc w ciszy – gamingowy komputer, którego (prawie) nie usłyszysz

Wymagające gry lub programy zmuszają komputery do ponadprzeciętnego wysiłku. Wraz z tym rośnie temperatura poszczególnych podzespołów, co nie wpływa pozytywnie na wydajność, a wręcz ryzykujemy uszkodzeniem sprzętu. Dlatego też ważne jest odpowiednie odprowadzanie ciepła z komponentów i obudowy. Często jednak nieodpowiednio dobrana obudowa oraz chłodzenie powoduje, że podczas grania w najnowsze gry, słychać wyraźnie szum pracujących wentylatorów „walczących” z nadmiarem ciepła. Na szczęście, można uniknąć takich sytuacji dobierając odpowiednie komponenty.

 

MSI MPG Quietude 100S

Oto obudowa, która powstała z myślą o miłośnikach ciszy. Zastosowano w niej trzy panele wygłuszające wykonane z pianki tłumiącej hałas, które zostały umieszczone na froncie, u góry i całym jednym boku obudowy. Dodatkowo, na tylnym panelu zainstalowano fabrycznie wentylator MSI MEG Silent Gale P12, który dzięki łożysku hydrodynamicznemu, łopatkom wykonanym z polimeru LCP oraz antywibracyjnym uszczelkom działa prawie bezgłośnie.

Na górze obudowy znajduje się panel przycisków i złącz, co znacznie poprawia funkcjonalność. Oprócz standardowych klawiszy odpowiedzialnych za uruchamianie komputera i jego resetowanie, gniazdami 3,5 mm typu jack do wpięcia słuchawek i mikrofonu, a także złącz USB – w tym 2x USB 3.2 Gen 1 Typu A i 1x USB 3.2 Gen 2 Typu C, znajduje się tu specjalna trzystopniowa regulacja prędkości działania wentylatora. W zależności od potrzeb można wybrać prędkość obrotową na wartość 100%, 70%, lub 0%.

MSI MPG QUIETUDE 100S obsłuży wszystkie współczesne standardy płyt głównych – Mini-ITX, Micro-ATX, ATX i E-ATX. Bez problemu we wnętrzu zmieści się karta graficzna o długości do 380mm. Cięższe konstrukcje będą zamontowane stabilnie dzięki specjalnemu wspornikowi.

Obudowa pozwala na jak najlepsze dopasowanie elementów chłodzenia w zależności od potrzeb. MPG QUIETUDE 100S pomieści aż siedem wentylatorów o średnicy 120mm! Stawiając na chłodzenie wodne, mamy swobodę decyzji co do wielkości radiatora – od 120 do 360mm.

MSI MEG Coreliquid S360

Chłodzenie cieczą jest najefektywniejszym sposobem na odprowadzanie i rozpraszanie ciepła generowanego przez procesor. Model MEG Coreliquid S360 to rozwiązanie bezkompromisowe, które poradzi sobie w każdej sytuacji.

W bloku wodnym wyposażonym w 2,4-calowy wyświetlacz, zastosowano wentylator o średnicy 60mm, który sprawnie odprowadza ciepło z nagrzanego procesora. Za pomocą specjalnie zabezpieczonych przed wyciekiem i skraplaniem wilgoci rurek, ciecz trafia do radiatora, gdzie za rozpraszanie odpowiadają trzy wydajne wentylatory MSI MEG Silent Gale P12.

Pełną kontrolę nad działaniem układu chłodzącego sprawujemy za pomocą oprogramowania MSI Center. To właśnie w tym miejscu możemy wybrać predefiniowane ustawienia działania wentylatorów, a także stworzyć własne scenariusze, które np. całkowicie wyłączają wiatraki, kiedy temperatura procesora jest bardzo niska.

System chłodzenia wodnego MSI MEG Coreliquid S360 można bez problemu zainstalować na płytach głównych obsługujących procesory AMD i Intel.

MSI MAG B560 Torpedo & Tomahawk WIFI

Płyty główne MSI MAG B560 Torpedo i MAG B560 Tomahawk WIFI wyposażone w gniazda LGA 1200 to urządzenia dedykowane pod procesory 10. i 11. generacji Intel Core. Zastosowano w nich wysokiej jakości komponenty zasilania oraz rozbudowane układy chłodzenia składające się m.in. z radiatorów, ciepłowodów i podkładek termicznych o wysokim współczynniku przewodzenia ciepła na poziomie 7W/mK. Elementy te skutecznie obniżają temperaturę podczas intensywnej pracy komputera. Złącza M.2 dla dysków chronione są osłonami Shield Frozr, które zapobiegają niekorzystnemu zjawisku throttlingu zmniejszając prędkość transmisji danych.

Płyty główne MSI MAG B560 obsługują pamięci DDR4, które poddane podkręceniu mogą działać z taktowaniem aż do 5066 MHz. Złącza Lightning M.2 oraz Lightning USB 20G, które dzięki zastosowaniu kontrolera USB 3.2 Gen2x2 pozwalają na transfer poprzez port USB-C z prędkością dochodzącą nawet do 20Gb/s.

Obie płyty zostały też wyposażone w najlepsze rozwiązania sieciowe. Karta sieciowa 2.5G zapewnia najwyższą stabilność połączenia i brak opóźnień transmisji. Dodatkowo w modelu MAG B560 Tomahawk WIFI znajduje się opcja łączności bezprzewodowej Wi-Fi 6E, które działając w paśmie 6 GHz może zapewnić prędkość transmisji dochodzącą do 2400 Mb/s.

Aktualnie trwa promocja, w której kupując wybrane produkty MSI tj. płyty główne, obudowy, zasilacze, czy fotele gamingowe, można zdobyć do 640 złotych zwrotu gotówki. Akcja Cash Back trwa do 30 listopada 2021 roku. Szczegóły promocji oraz dokładna lista produktów znajduje się na stronie: https://bit.ly/CashBackCND.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *