Motowizja patronem medialnym Distinguished Gentleman’s Ride 2020

W najbliższą sobotę, 26 września w Warszawie odbędzie się kolejna edycja charytatywnej imprezy motocyklowej – The Distinguished Gentleman’s Ride. W tym roku ze względu na pandemię wywołaną COVID-19 wydarzenie odbędzie się w formule „solo ride” – zamiast zorganizowanego przejazdu motocykliści odwiedzą checkpointy, wykonując zadania zaplanowane dla nich przez organizatorów. Patronem medialnym ponownie została Motowizja.

 

W imprezie udział biorą motocykliści i motocyklistki na klasycznych i customowych sprzętach. Wydarzenie ma charakter dżentelmeński, a jego uczestnicy ubierają się elegancko – wszystko po to by zwrócić uwagę i głośno mówić na temat profilaktyki zdrowotnej mężczyzn, szczególnie w kontekście raka prostaty. Z informacji publikowanych przez fundację Movember wynika, że u mężczyzn powyżej 50. roku życia jest to druga wśród chorób nowotworowych, po raku płuca, najczęstsza przyczyna zgonów. Zachorowalność w Polsce jest na poziomie 13%. Niestety mówienie o nowotworach zwłaszcza tych atakujących okolice intymne to wciąż temat tabu dla wielu mężczyzn. Tymczasem rak prostaty w większości przypadków jest wyleczalny, kluczowa jest tu jednak profilaktyka – po 45. roku życia należy regularnie sprawdzać poziom PSA w krwi. Badanie to jest najbardziej wiarygodnym sposobem wczesnego wykrywania nowotworów prostaty.

The Distinguished Gentleman’s Ride to wydarzenie, zapoczątkowane w 2012 r. w Australii. Jego formuła szybko przyjęła się na całym świecie, a DRG zyskał wielu sympatyków. Co roku odbywa się w ponad 100 krajach i ponad 700 miastach. W Polsce organizowane jest już po raz ósmy. Poza Warszawą dżentelmeni przejadą ulicami m.in. Krakowa, Bydgoszczy, Poznania, Łodzi, Katowic oraz Wrocławia.

Dotychczas DGR miał formę zorganizowanej parady motocyklowej. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa organizatorzy, dostosowując formułę do obecnie panującej sytuacji, rekomendują jazdę solo. Uczestnicy warszawskiej edycji będą natomiast mogli się spotkać w wyznaczonych checkpointach zachowując wszystkie zasady sanitarne. Pomiędzy checkpointami poruszać się będzie ekipa, która co roku zabezpieczała przejazd. Organizatorzy zachęcają do robienia sobie zdjęć na trasie, dzięki czemu będzie można wygrać ciekawe nagrody.

The Distinguished Gentleman’s Ride to niezwykła impreza, łącząca szczytną inicjatywę ze stylem i pasją do motoryzacji. Co prawda w tym roku nie zobaczymy setek elegancko ubranych osób na wspaniałych motocyklach jeżdżących razem, ale jestem pewien, że i tak będzie to coś wyjątkowego. Dla Motowizji to niezwykły przywilej móc wspierać takie projektymówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

 

 

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.gentlemansride.com/, a także w wydarzeniu na Facebooku – https://www.facebook.com/events/320372752486579 oraz na stronie DGR Warszawa na Instagramie: @distinguishedriders_warsaw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *