Motowizja patronem medialnym Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski

W sezonie 2020 Motowizja została patronem medialnym Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Relacje ze wszystkich rund tegorocznego cyklu będzie można oglądać w programie RSMP Raport, magazynie Motowizja Sport PL oraz serii dokumentów, poświęconych każdej rundzie.

 

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski to najbardziej prestiżowe zawody sportu samochodowego w naszym kraju. Tegoroczny kalendarz składa się z 4 rund – trzech w Polsce i jednej na Słowacji. Sezon rozpocznie się od MARMA 29. Rajdu Rzeszowskiego, jednego z najbardziej kultowych rajdów w Polsce. Następnie najlepsze polskie załogi rajdowe udadzą się pod Chorzów, gdzie odbędzie się czwarta edycja Rajdu Śląska. Druga połowa sezonu to kolejny klasyk – 48. Rajd Świdnicki – KRAUSE oraz wyprawa do naszych południowych sąsiadów na 46. Rajd Koszyc.

Relacje z RSMP pojawią się na antenie Motowizji trzeci rok z rzędu. RSMP Raport będzie można tradycyjnie już oglądać w piątki o 20:00 po każdej eliminacji.

Nowością w tym roku jest rozpoczęcie produkcji 10-odcinkowej serii dokumentów o Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski pod nazwą RSMP20. Będzie to próba ukazania tych mistrzostw “od kuchni”, w inny sposób, niż dotychczas.

Objęcie patronatu medialnego Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski to kolejny znaczący moment w historii Motowizji w 2020 roku. Rajdy zawsze dominowały w sporcie samochodowym w naszym kraju. Dobrze pamiętam lata Kuliga, Bublewicza, Hołowczyca czy Kuzaja, kiedy to nasze odcinki specjalne były przepełnione kibicami. Jestem pewien, że dzięki naszym relacjom i nowej serii dokumentów rajdy ponownie zyskają na popularnościmówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski to nie jedyne polskie mistrzostwa, których patronem medialnym i telewizyjnym jest Motowizja. W tym roku jako jedyny kanał telewizyjny Motowizja transmituje na żywo całą 2. Ligę Żużlową, która wystartowała pod koniec lipca. Ponadto Motowizja objęła swoim patronatem również: OPONEO Mistrzostwa Polski Rallycross, MOTUL Historyczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski, Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski, Driftingowe Mistrzostwa Polski, Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski, Kartingowe Mistrzostwa Polski,  Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Pit Bike SM.

W sierpniu w Motowizji zobaczymy:

  • RSMP20 – premiera: czwartek, 13 sierpnia, godz. 22:30
  • RSMP Raport, relacja z Rajdu Rzeszów – premiera: piątek, 14 sierpnia, godz. 20:00
  • RSMP20premiera: czwartek, 20 sierpnia, godz. 22:30

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *