Platforma Canal+/ Canal+ PolskaSieci kabloweSport w TV

Motowizja zaprasza na finał Avalon Extreme GT Challenge

Fundacja Avalon przy współpracy z Polską Ligą Esportową zorganizowała wyjątkowe zawody simracingowe – Avalon Extreme GT Challenge. W duchu idei “prawdziwy sport jest jeden” w wirtualnej rywalizacji biorą udział zarówno osoby z niepełnosprawnościami, jak i te w pełni sprawne. Finał odbędzie się 12 lutego w warszawskiej arenie esportowej ESPOT, a transmisję z tego wydarzenia będzie można zobaczyć na żywo wyłącznie w Motowizji.

 

Fundacja Avalon od lat działa na rzecz promocji idei, że “prawdziwy sport jest jeden”, a niepełnosprawności nie stanowią ograniczeń – także w motorsporcie. Najlepszym przykładem tego jest założyciel i szef fundacji Sebastian Luty, który regularnie startuje w zawodach Time Attack prowadząc Hooligana – Hyundaia i20 WRC Proto – za pomocą dwóch joysticków. Na torze towarzyszy mu Maciej Manejkowski, kierowca rallycrossowy.

To właśnie ich współpraca zainspirowała Fundację Avalon do formatu Avalon EXTREME GT Challenge, gdzie osoby z niepełnosprawnościami tworzą duety z osobami pełnosprawnymi i razem walczą o zwycięstwo. Eliminacje i półfinały wyłoniły najlepszych, którzy w sobotę 12 lutego zmierzą się na warszawskim Powiślu w esportowej arenie ESPOT w finale Avalon Extreme GT Challenge.

Finał będzie miał charakter imprezy otwartej. Poza sportowymi emocjami, dla wszystkich uczestników imprezy przewidziano dodatkowe atrakcje. Gościem specjalnym imprezy będzie Sebastian Luty – kierowca wyścigowy i założyciel Fundacji Avalon, wraz ze swoim Hooliganem. Odwiedzający e-spot kibice będą mogli usiąść za sterami Hooligana oraz odwiedzić strefę partnerów i sponsorów wydarzenia. Po sportowych zmaganiach, organizatorzy zapraszają na wieczorną imprezę, podczas której o oprawę muzyczną zadbają dwie DJki.

Transmisję z finałowej części Avalon Extreme GT Challenge będzie można zobaczyć na antenie Motowizji. Kanał od 2021 roku ściśle współpracuje z Fundacją Avalon, promując nie tylko projekt Avalon Extreme Racing, ale także kampanie społeczne Fundacji.

To ogromny zaszczyt dla Motowizji, że możemy współpracować wspólnie z Fundacją Avalon na rzecz przełamywania barier. Sebastian Luty i inni podopieczni Fundacji udowadniają każdego dnia, że “prawdziwy sport jest jeden”. Teraz pokażemy, że esport i simracing także jest dla wszystkichkomentuje Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Avalon Extreme GT Challengerelacja na żywo – sobota, 12 lutego, godz. 13:10

Avalon Extreme GT Challengeskrót – sobota, 19 lutego, godz. 17:50

Avalon Extreme GT Challengeza kulisami – środa, 23 lutego, godz. 20:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *