MŚ 2022. Terminarz i plan transmisji 5 grudnia w TVP

Za nami połowa spotkań 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. Kolejną parę ćwierćfinałową poznamy w poniedziałek. Czy azjatyckie reprezentacje będą w stanie sprawić kolejne niespodzianki?

 

Za nami dwa pierwsze dni fazy pucharowej mundialu w Katarze. Na razie faworyci nie zawodzą. W sobotę awans do najlepszej ósemki wywalczyły Holandia oraz Argentyna. Dzień później reprezentacja Polski rozegrała dobry mecz, ale i tak to broniąca tytułu Francja wygrała 3:1. Przed obrońcami tytułu teraz starcie w ćwierćfinale z Anglią.

Nasi piłkarze wracają więc do domu po najlepszym występie w MŚ od 36 lat. Ich brak w drabince nie oznacza jednak, że będzie brakowało emocji przez najbliższe dwa tygodnie. Do rozegrania pozostało jeszcze dwanaście znakomicie zapowiadających się meczów. Dwa pierwsze już w poniedziałek.

Oba będą miały swoich faworytów. Najpierw reprezentacja Chorwacji będzie chciała pójść w ślady swojego finałowego rywala sprzed czterech lat. Zagra z Japonią, która niespodziewanie ograła już Hiszpanię oraz Niemcy. Początek meczu o godzinie 16:00 na Al Janoub Stadium.

Przed Koreą Południową również trudne zadanie. Do składu Brazylii ma wrócić Neymar. Spotkanie zacznie się o 20:00 na stadionie 974.

 

 

MŚ 2022. Plan transmisji 5 grudnia na mundialu w Katarze. Co i gdzie oglądać w TVP?

9:05: Studio Katar (TVP Sport, internet)

Poniedziałek zaczniemy od porannego łączenia z Katarem, podczas którego nie zabraknie podsumowania występu reprezentacji Polski w mundialu. Program poprowadzi Maciej Iwański. W pierwszej części jego gośćmi będą Mateusz Borek i Marcin Żewłakow, a w drugiej Jacek Laskowski i Kazimierz Węgrzyn.

11:00: Halo Katar (TVP Sport, internet)

Jan Piasecki poprowadzi program przed poniedziałkowymi meczami mistrzostw świata.

12:00: Mundial lajt (TVP Sport, internet)

Mundial to nie tylko to, co dzieje się na boisku. Program poprowadzą Aleksandra Pika oraz Maciej Adamiak.

13:00: Mundial na tak (TVP Sport, internet)

Część publicystyczną przed poniedziałkową rywalizacją zakończy program dotyczący taktyki. Prowadzącym będzie Kacper Tomczyk, a ekspertami Łukasz Smolarow i Janusz Niedźwiedź. Razem zanalizują ostatni występ Polaków oraz zespoły grające tego dnia na mundialu.

16:00: Japonia – Chorwacja, mecz 1/8 finału (#5) (TVP 1, TVP 4K, TVP Sport, internet)

W piątym spotkaniu tej fazy zmierzą się zespoły z grup E oraz F. Japonia niespodziewanie wygrała swoją. Chorwaci, chociaż w porównaniu do rywala nie ponieśli porażki, zajęli drugie miejsce. Azjatycki zespół w czwartej próbie spróbuje w końcu wywalczyć historyczny awans do ćwierćfinału. Studio rozpocznie się o godzinie 13:55 w TVP Sport i TVP 4K oraz o 15:30 w TVP 1. Komentatorami będą Sławomir Kwiatkowski i Kamil Kosowski.  Śledzić to, co dzieje się na stadionie, będzie można od 14:50.

20:00: Brazylia – Korea Południowa, mecz 1/8 finału (#6) (TVP 1, TVP 4K, TVP Sport, internet)

Canarinhos mimo porażki z Kamerunem zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie. Teraz zmierzą się z Koreańczykami, którzy dzięki rajdzie i asyście Heung-min Sona pokonali Portugalię, wyrzucając tym samym z turnieju Urugwaj. Teraz zagrają jednak z mocniejszym zespołem z Ameryki Południowej. Studio od 19:00 w TVP Sport i TVP 4K oraz od 19:45 w TVP 1. Spotkanie skomentują Dariusz Szpakowski i Sebastian Mila. Transmisja z atmosferą stadionu od godziny 18:50.

23:00: Mundialowy wieczór (TVP Sport, internet)

Podsumowanie dnia na mundialu poprowadzi Robert El Gendy.

Wszystkie poniedziałkowe transmisje będzie można oglądać na żywo w TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej, Smart TV i HbbTV.

Foto: TVP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *