MŚ Rosja 2018: chatbot dla użytkowników Onetu – newsy z mundialu na bieżąco

Najświeższe informacje ze stadionów piłkarskich, relacje na żywo, informacje o reprezentacji Polski, wyniki meczów - to wszystko użytkownicy Onetu będą mogli śledzić w aplikacji Messenger w trakcie trwania Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018.

 

 

Chatbot to nowe dostępne w Onecie narzędzie dla fanów piłki nożnej, umożliwiające prostą rozmowę i uzyskanie informacji na interesujące tematy. Dzięki personalizacji i możliwości wyboru, użytkownik sam decyduje, jakie informacje mundialowe chce dostawać. Największa zaleta chatbota to szybkość podawania newsów z serwisu Onet Sport. Jeśli użytkownik wybierze subskrybcję "pilne wydarzenia", to informacje o tym, co aktualnie dzieje się na mundialu pojawią się w oknie Messengera natychmiast po opublikowaniu ich w serwisie Onet Sport.

- Badamy różnorakie możliwości zaangażowania użytkownika, które ułatwią mu dotarcie do naszego kontentu w różnych kanałach, nie tylko na stronach portalu. Do testów wybraliśmy celowo okres mundialu, ponieważ właśnie teraz przygotowujemy dla czytelników najbardziej unikalną i niezwykle różnorodną ofertę. Po pierwszej konwersacji z chatbotem jestem podekscytowany możliwościami, jakie daje ten mechanizm, mam nadzieję, że użytkownicy podzielą mój entuzjazm - komentuje Paweł Jurek - dyrektor zarządzający segmentem Onet.

Chatbot dla użytkowników Onetu powstał we współpracy  z KODA Bots. Marta Ogórkiewicz z KODA Bots podkreśla, że chatboty na Messengerze to dodatkowy kanał dla wydawców, dzięki któremu mogą dostarczyć swoim użytkownikom wartość w postaci spersonalizowanych aktualizacji:

- Cieszę się, że współpracujemy z tak innowacyjnym i otwartym partnerem, który stawia na chatbota w komunikacji z fanami. Onet Sport to świetna i użyteczna marka. Wartościowy kontent kanału, połączony z tym sprytnym, socialowym narzędziem z pewnością zaangażuje entuzjastów futbolu dodaje Marta Ogórkiewicz.

Poza pilnymi powiadomieniami chatbot oferuje jeszcze dwie opcje: cykliczne informowanie o wydarzeniach na mundialu, natomiast kibice, którzy potrzebują informacji w danym momencie mogą skorzystać z opcji prostej rozmowy, w trakcie której chatbot reaguje na wpisane frazy i poda bieżące newsy na dany temat.

Aby używać chatbota na Messengerze i na bieżąco śledzić, co dzieje się na mundialu, należy: wejść na fanpage Onet Sport lub odnaleźć profil Onet Sport na messenger.com lub w aplikacji mobilnej, kliknąć "Wyślij wiadomość", a następnie „Rozpocznij" w oknie wiadomości.

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.