MŚ w Oberstdorfie: Plan transmisji skoków w TVP

Przez dwa najbliższe tygodnie czekają nas emocje związane z najważniejszą imprezą tej zimy w skokach narciarskich. W Oberstdorfie odbędą się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Wszystkie zawody na skoczni z udziałem mężczyzn będą transmitowane na antenach TVP oraz online.

Będzie to już 42. edycja mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. Po raz trzeci gospodarzem imprezy będzie niemiecki Oberstdorf.

W Bawarii będą odbywały się także zawody o medale w biegach narciarskich i kombinacji norweskiej. Nas jednak interesują oczywiście najbardziej zmagania w skokach narciarskich.

Łącznie na normalnej oraz dużej skoczni zostanie przeprowadzonych siedem konkursów. Cztery z nich będzie można zobaczyć na żywo w Telewizji Polskiej.

Łącznie w tej dyscyplinie Polacy zdobyli już 16 medali w historii. Najwięcej oczywiście Adam Małysz, który z czterema tytułami mistrza świata i dwoma innymi krążkami jest najbardziej utytułowanym skoczkiem pod względem startów indywidualnych.

Panie podczas mistrzostw będą rywalizować indywidualnie 25 lutego (normalna skocznia) oraz 3 marca (duża). Konkurs drużynowy kobiet odbędzie się 26 lutego.

Nas interesują zmagania mężczyzn, bo tam mamy szanse medalowe. Transmisje na żywo w TVP 1, TVP Sport oraz online w TVPSPORT.PL i naszej aplikacji mobilnej. Po piątkowych kwalifikacjach w sobotę 27 lutego dojdzie do konkursu na normalnej skoczi. Małysz na takich obiektach triumfował trzykrotnie. W tym roku tytułu będzie bronił Dawid Kubacki. Przed dwoma laty w Seefeld Kamil Stoch wywalczył srebro.

Dzień później – 28 lutego – odbędzie się konkurs mieszany. Polacy w 2019 roku w debiucie w tej konkurencji zajęli szóste miejsce.

Po kilku dniach przerwy w piątek 5 marca zostanie przeprowadzony konkurs indywidualny na Audi Arena Oberstdorf. W tym sezonie podczas Turnieju Czterech Skoczni wygrał na tym obiekcie Karl Geiger przed Stochem. Ostatnim Polakiem, który zdobył medal na dużej skoczni w MŚ, był Piotr Żyła w Lahti w 2017 roku.

Na zakończenie konkurs drużynowy 6 marca. Polacy trzykrotnie sięgali dotąd po medale. Mistrzami świata zostali cztery lata temu w składzie Żyła, Kubacki, Maciej Kot i Stoch.

Znamy już skład kadry na MŚ w Oberstdorfie. Wśród szóstki zawodników powołanych przez Michala Doleżala znaleźli się Stoch, Kubacki, Żyła, Andrzej Stękała, Klemens Murańka i Jakub Wolny.

Mistrzostwa świata w skokach narciarskich w TVP. Plan transmisji i program MŚ 2021: