Telekomunikacja - Telefony - Promocje

MTS testuje na żywo technologię Licensed Assisted Access

Wraz z MTS, największym operatorem sieci komórkowej w Rosji oraz Qualcomm Technologies, Inc., spółką zależną Qualcomm Incorporated, Ericsson (NASDAQ: ERIC) przeprowadził pierwsze udane testy na żywo z komercyjnym produktem dla małych komórek w technologii Rel-13 Licensed Assisted Access (LAA) w Rosji.
 

  • Ericsson, MTS i Qualcomm podczas demonstracji na żywo w Rosji z powodzeniem przetestowały technologię Licensed Assisted Access
  • Po raz pierwszy komercyjny produkt firmy Ericsson został użyty do obsługi Rel-13 LAA. To także pierwsze tego typu urządzenie w Rosji
  • LAA wykorzystuje nielicencjonowane pasmo widma 5 GHz wraz z pasmem licencjonowanym do zapewnienia wyższej wydajności użytkownikom urządzeń mobilnych.

Demonstracja została przeprowadzona w laboratorium testowym MTS na rzeczywistej sieci komórkowej z wykorzystaniem małej komórki Pico RBS 6402 firmy Ericsson oraz mobilnego urządzenia testowego Qualcomm® Snapdragon™ X16 LTE. Dzięki LAA szybkość transmisji danych zostaje zwiększona poprzez wspólne użycie pasma nielicencjonowanego i licencjonowanego.
Zakres widma licencjonowanego jest ograniczone, a potrzeby ogromne. Najnowszy Raport Mobilności Ericsson prognozuje, że smartfony będą używać po 11 gigabajtów danych miesięcznie do roku 2022. Jest to ogromne obciążenie dla operatorów, którzy muszą sprostać temu zapotrzebowaniu na mobilną łączność swoich abonentów.
Andrei Ushatskiy, wiceprezes ds. Technologii i Informatyki MTS, mówi: “Dostarczenie usług łączności mobilnej na poziomie oczekiwanym przez naszych abonentów oraz w wielu zróżnicowanych warunkach jest podstawowym celem MTS. Ta udana demonstracja to nowość w Rosji, która pokazuje nasze zaangażowanie w spełnienie oczekiwań naszych klientów dzięki rozszerzonym doświadczeniom”.
Yulia Klebanova, wiceprezes ds. Rozwoju firmy w Qualcomm Europe Inc., mówi: “LAA umożliwia większej liczbie operatorów na całym świecie oferowanie gigabitowej sieci LTE, która jest niezbędnym fundamentem podczas wdrażania mobilnych aplikacji 5G. Z niecierpliwością oczekujemy współpracy z dostawcami infrastruktury, producentami oprogramowania, producentami OEM oraz operatorami sieci w celu przyspieszenia łączności komórkowej abonentów na całym świecie”.
Arun Bansal, Head of Europe and Latin America w Ericsson, mówi: “LAA wykorzystuje nielicencjonowane widmo, aby zwiększyć szybkość transmisji danych, oferując abonentom szansę na lepsze wykorzystanie technologii LTE na swoich urządzeniach. Technologia ta pozwala użytkownikom LTE i Wi-Fi na osiągnięcie najwyższej wydajności zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, dzieląc widmo w pasmach nielicencjonowanych”.
Ericsson RBS 6402 to wysokowydajna wewnętrzna komórka Pico, oferująca trzy standardy (LTE, WCDMA i Wi-Fi), 10 pasm częstotliwości i łącza do nośników LTE o łączności do 300 Mb/s. Elastyczność, opłacalność i wydajność w rozmiarze tabletu sprawiają, że jest to optymalne rozwiązanie dla małych budynków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *