Sport w TVTVP

Mundial 2022. Plan transmisji w środę 7 grudnia. Sprawdź, co i gdzie oglądać podczas MŚ w Katarze

Niestety ten dzień musiał nadejść. Po ponad dwóch tygodniach z meczami mistrzostw świata, w środę nie odbędzie się żadne spotkanie. To dobry moment na podsumowanie tego, co dotychczas działo się na mundialu.

 

Przez ostatnich siedemnaście dni w Katarze odbyło się 56 spotkań mistrzostw świata. Teraz przed nami osiem najważniejszych meczów, które wyłonią medalistów tej edycji.

Środa jest pierwszym dniem przerwy w mundialu. Także w czwartek piłkarze będą odpoczywać. Mecze ćwierćfinałowe zostaną rozegrane w piątek oraz sobotę (po dwa dziennie). Najpierw Brazylia zmierzy się z Chorwacją, a potem Holandia z Argentyną. Po tym drugim starciu poznamy pierwszą parę 1/2 finału.

10 grudnia kolejne dwa mecze. Maroko okazało się największą rewelacją turnieju. Lwy Atlasu najpierw wygrały grupę z Chorwacją i Belgią, a we wtorek wyeliminowały Hiszpanię po rzutach karnych. W nagrodę zagrają z Portugalią, która pokazała moc ogrywając Szwajcarię aż 6:1. Walkę o półfinał zakończy w sobotni wieczór chyba najlepiej zapowiadający się szlagier między Anglią oraz broniącą tytułu Francją.

A co będzie można obejrzeć w środę w Telewizji Polskiej?

9:05: Studio Katar (TVP Sport, internet)

W Katarze nie ma już naszych piłkarzy, są wciąż za to dziennikarze oraz eksperci TVP. Podczas porannego łączenia Patryk Ganiek, Jakub Wawrzyniak, Robert Podoliński i Aleksander Roj będą dyskutować m.in. na temat ostatnich rozstrzygnięć w 1/8 finału.

11:00: Gole fazy grupowej (TVP Sport, internet)

Faza grupowa zakończyła się w zeszłym tygodniu, ale dopiero teraz mamy przerwę w mundialu. Będzie można sobie więc przypomnieć wszystkie 120 goli strzelonych w 48 spotkaniach pierwszej części mundialu.

20:00: Podsumowanie 1/8 finału (TVP Sport, internet)

Dla nas najważniejszym wydarzeniem tej rundy był oczywiście pierwszy taki mecz reprezentacji Polski od 1986 roku. Biało-czerwoni odpadli z turnieju, ale jak się okazało, to nie był koniec emocji wokół wokół kadry. Niestety lepsza gra z Francuzami została przykryta sprawami pozasportowymi. W innych spotkaniach aż do wtorku wygrywali faworyci. Maroko sprawiło, że ćwierćfinały nie będą tylko rywalizacją europejsko-południowoamerykańską. Program, który podsumuje 1/8 finału, poprowadzi Rafał Patyra, a wśród ekspertów będą Marek Wasiluk i Piotr Żelazny.

23:00: Mundialowy wieczór (TVP Sport, internet)

Podsumowanie środowych wydarzeń poprowadzi Piotr Sobczyński.

Wszystkie środowe transmisje będzie można oglądać na żywo w TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej, Smart TV i HbbTV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *