MURATOR z nowym serwisem Murator.pl

MURATOR uruchomił nową stronę internetową Murator.pl, która stanowi połączenie popularnego, otwartego serwisu budowlanego dla szerokiego grona odbiorców z płatną platformą treści Premium. Uruchomienie serwisu pod nazwą Muratora odzwierciedla kierunek rozwoju marki w stronę synergii tworzenia i dystrybucji treści w druku i Internecie.

 

 

Wprowadzenie witryny Murator.pl oraz ujednolicenie nazwy i logotypu stanowią kontynuację działań związanych z reorganizacją segmentu Budowa w Grupie ZPR Media. W styczniu br. redakcje prasowe i internetowe Muratora zostały skonsolidowane, a ich szefem został Piotr Laskowski. Kolejnym etapem rozwoju w kierunku nowych mediów będzie wprowadzenie Multimedialnych Numerów Specjalnych „Muratora”, przygotowywanych w oparciu o Murator.pl i skierowanych do odbiorców, którzy poszukują w Internecie fachowych i kompleksowych poradników tematycznych. Pierwszy Multimedialny Numer Specjalny „Urządzamy ogród” ukaże się już 21 marca.

Zmiana symbolizuje integrację naszych redakcyjnych działań, ale także nową jakość serwisu internetowego Murator.pl. Serwis zyskał nowy wygląd, stał się bardziej przejrzysty i lepiej prowadzi do treści, którą jest zainteresowany użytkownik. Także tej Premium, dostępnej dla prenumeratorów cyfrowego wydania „Muratora” – mówi Piotr Laskowski, redaktor naczelny miesięcznika „Murator” i Murator.pl.

Murator.pl uruchomiony został w makiecie nawiązującej do layoutu miesięcznika „Murator”. Serwis jest nowoczesny, bardziej intuicyjny, z nową architekturą informacji. Działy cieszące się największą popularnością wśród użytkowników zostały wyraźnie wyodrębnione. Szatę graficzną strony zoptymalizowano pod kątem user experience, co zapewnia czytelność i funkcjonalność dostosowaną do oczekiwań odbiorców. Zadbano o łatwość korzystania z serwisu na urządzeniach mobilnych.

Marka Murator od 35 lat jest synonimem rzetelności i fachowości. Priorytetem redakcji jest tworzenie materiałów o najwyższej jakości merytorycznej. Serwis Murator.pl od chwili startu jest największym i najbardziej wiarygodnym źródłem wiedzy budowlanej w Internecie  podkreśla Anna Kamińska, dyrektor zarządzająca segmentem budowlanym w Grupie ZPR Media.

Pod względem technologicznym i informatycznym Murator.pl został zbudowany od podstaw przez Dział Internetowy Grupy ZPR Media. Nowy serwis oparty jest na autorskiej platformie wydawniczej, która łączy najlepsze cechy modularnej konstrukcji z możliwością ciągłej rozbudowy i aktualizacji. Strona jest szybsza i bardziej wydajna, a także łączy funkcjonalności działające do tej pory w różnych projektach. W oddzielnej domenie dostępna była dotąd cyfrowa wersja miesięcznika „Murator”, zawierająca rozbudowane treści merytoryczne z „Muratora” oraz kilkuletnie archiwum. Murator.pl integruje funkcjonalności obydwu projektów.

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.