Muzyka Karpat w 4. odcinku „Mam talent!”!

Tak dynamicznego zespołu w „Mam talent!” jeszcze nie było! Kapela Karpati zaprezentuje widzom muzykę Karpat, czyli połączenie stylu cygańskiego, bałkańskiego, węgierskiego i słowackiego. Czy spośród dziesiątek talentów to właśnie oni okażą się najlepsi na castingu w Warszawie?

 

 

 

 

Poszukiwania zwycięzcy 12. edycji „Mam talent!” trwają! Tym razem Agnieszka Chylińska, Małgorzata Foremniak i Agustin Egurrola odwiedzą Warszawę. Czy występ w Teatrze Polskim przyniesie szczęście Kapeli Karpati?

Zespół specjalizuje się w muzyce Karpat, łącząc styl bałkański, węgierski, cygański i słowacki. W swoich utworach przekazują życiową prawdę, kultywując przy tym tradycje przodków. Niosą ze sobą pozytywną energię, radość i żywiołowość. Marzeniem zespołu jest grać jak najdłużej i zarażać swoją muzyką innych.

Asia, Kasia i Mateusz swój talent rozwijali w szkole muzycznej. Józek został natomiast wychowany wśród góralskich muzyków i w wieku 16 lat zaczął sam uczyć się gry na różnych instrumentach. W krótkiej karierze zespołu brakowało możliwości sprawdzenia się na tle innych folkowych kapel. Pierwszą okazją do zmiany był Turniej Muzyków Prawdziwych organizowany przez Filharmonię Szczecińską. Kwartet został laureatem nagrody specjalnej Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Głównym celem Kapeli Karpati jest popularyzacja muzyki Karpat, poznawanie bliżej karpackiej kultury oraz wspólna przygoda. Grupa wzoruje się na wielkich mistrzach z Serbii, Rumunii, Słowacji i innych krajów na południe od Polski.

Podczas warszawskiego castingu zobaczymy również Malwinę Kowalowicz (akrobatyka powietrzna), All In Crew Mini (grupa taneczna), Michała Buszczaka (iluzja), Duo Infinity (akrobatyka), Łukasza Chwieduka (freestyle football) oraz Remigiusza Girczyca (taniec).   Na scenie zaprezentują się także wokaliści – Julia Zarzycka, Adrian Życiński, Kuzyn Zenka, Antoni Roker oraz grupa Swing Completo.
Emisja już w sobotę 28 września o godz. 20:00 w TVN!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *