MediaPolecaneZapowiedzi TV

MWE Networks zapowiada uruchomienie Ultra TV 4K i Top Kids Jr HD

Na dawca kanałów telewizyjnych MWE Networks (dawniej Michał Winnicki Entertainment) zapowiada uruchomienie dwóch nowych kanałów tematycznych. Start obu projektów zaplanowany jest na I kwartał br.

 

MWE Networks uruchomi kanał Ultra TV 4K, który będzie nadawał wyłącznie materiały w jakości Ultra HD (znanej także jako 4K). W ofercie Ultra TV 4K znajdą się audycje muzyczne, dokumentalne oraz filmowe. Kanał będzie transmitowany do operatorów w najnowszym kodeku HEVC z 50 klatkami na sekundę. Wybrane audycje będą również nadawane z HDR. Kanał Ultra TV 4K zadebiutuje w sieci VECTRA.

Z kolei dla najmłodszych widzów nadawca planuje uruchomić kanał Top Kids Jr HD. Będzie to siostrzana stacja nadającego od prawie czterech lat kanału Top Kids HD. W ofercie nowego kanału znajdą się seriale animowane oraz programy edukacyjne i muzyczne kierowane do dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym. Pierwszym operatorem, który zaoferuje swoim abonentom Top Kids Jr HD jest wielkopolska sieć INEA.

Oba kanały będą oferowane operatorom platform satelitarnych i kablowych na terenie całego świata. W tym roku ich dystrybucja ma zostać uruchomiona nie tylko w Polsce, ale także w Czechach, na Słowacji, Litwie i w USA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *