„Na prawo patrz!” – premiera podcastu Inicjatywy Wolne Sądy na platformie TOK FM

„Na prawo patrz!” to tytuł nowego podcastu twórców Inicjatywy Wolne Sądy, przygotowywanego we współpracy z Radiem TOK FM. Pierwszy odcinek cyklu dostępny będzie już dziś – 30 września br. w aplikacji TOK FM i na tokfm.pl, a kolejne ukazywać się będą co środa ok. godz. 18:00.

 

Podcast „Na prawo patrz!” przygotowuje czworo prawników, którzy w lipcu 2017 r. stworzyli Inicjatywę Wolne Sądy: Sylwia Gregorczyk-Abram, Maria Ejchart-Dubois, Paulina Kieszkowska-Knapik i Michał Wawrykiewicz w swoim programie internetowym chcą opowiadać i uświadamiać, czym skończy się dla społeczeństwa upolitycznienie sądownictwa, a także edukować obywateli na temat przysługujących im praw.

Jak podkreśla Michał Wawrykiewicz – Będziemy rozmawiać o tym, czym jest idea państwa prawa, dlaczego jest dla nas ważna, dlaczego niezależność sądownictwa, o której dyskutujemy od pięciu lat na okrągło, jest tym, co chroni nasze prawa i wolności.

– Będziemy przekonywać słuchaczy, że nawet jeśli nie interesują się prawem, ono interesuje się nimidodaje Paulina Kieszkowska-Knapik.

Podcast „Na prawo patrz!” zadebiutuje w sieci dziś – 30 września br. ok. godz. 18:00. Będzie go można słuchać na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM. Kolejne odcinki pojawiać się będą w środy.

Inicjatywa Wolne Sądy została uhonorowana Nagrodą Radia TOK FM im. Anny Laszuk za rok 2018.

„Na prawo patrz!” to kolejny z serii podcastów TOK FM tworzonych wyłącznie na potrzeby internetu – tokfm.pl i aplikacji mobilnej stacji. Nadal słuchać można m.in. „Sabatu symetrystów” Grzegorza Sroczyńskiego, „Cotygodniowego podsumowania roku” Rafała Hirscha, podcastu historycznego „Lechistan” Pawła Sulika i Adama Balcera, podcastu serialowego Anny Piekutowskiej i Zuzanny Piechowicz „Szkoda czasu na złe seriale”, czy filmowego cyklu Piotra Kubicy „Projekcje”. Wspólnie z Fundacją Panoptykon i jej szefową Katarzyną Szymielewicz przygotowywany jest również podcast „Panoptykon 4.0”, a z OLX – „Dobra praca” Zuzanny Piechowicz.

Radio TOK FM – Pierwsze Radio Informacyjne jest opiniotwórczym radiem „mówionym”, w którym słowo stanowi około 90% programu antenowego. Stacja intensywnie rozwija swoją ofertę premium, a liczba wykupionych dostępów Premium TOK FM dynamicznie rośnie – obecnie wynosi ponad 24 tys.

Podcastowa oferta Radia TOK FM to cyfrowa biblioteka ponad 200 audycji i cykli tematycznych o różnorodnej tematyce – m.in. politycznej, ekonomicznej, społecznej, naukowej i poradnikowej – zawierająca ponad 75 tys. podcastów. Są wśród nich bieżące audycje z anteny Radia TOK FM, podcasty dostępne wyłącznie w internecie, a także cykle archiwalne o ponadczasowej wartości i podcasty partnerów.

tokfm.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *