Zapowiedzi TV

Nagradzane filmy oraz premierowe dokumenty w kwietniu w Stopklatce TV

Wieczór w towarzystwie Ryana Goslinga, kultowy film „Z archiwum X: Pokonać przyszłość”, głośna produkcja Małgorzaty Szumowskiej „W imię”, familijny hit „Asterix na olimpiadzie” oraz dokumenty „Sekrety luksusowych hoteli” i „Ciężarówką po antypodach” – to tylko niektóre kwietniowe atrakcje Stopklatki TV.
 

 
Jedną z filmowych propozycji Stopklatki TV w kwietniu jest thriller „Z archiwum X: Pokonać przyszłość”. To kinowa wersja przygód agentów FBI, znanych z kultowego serialu. Fox Mulder i Diana Scully prowadzą prywatne śledztwo w sprawie pozarządowego spisku. Ryzykują życie, by zlokalizować śmiertelnego wirusa niewiadomego pochodzenia. Wcielając się w głównych bohaterów, David Duchovny oraz Gillian Anderson zyskali ogromną popularność, a postacie Muldera i Scully na stałe weszły do kanonu popkultury.
„Asterix na olimpiadzie” to familijny hit z Gérardem Depardieu. W filmie, którego budżet wyniósł 80 milionów euro, wystąpiło ponad 80 gwiazd kina oraz sportu, m.in. Michael Schumacher (wielokrotny Mistrz Świata Formuły 1), Jean Todt (szef zespołu Ferrari) i Zinedine Zidane (legenda piłkarskiej reprezentacji Francji). Fabuła opowiada o zbliżających się Igrzyskach Olimpijskich, w których król Irytos postanowił oddać zwycięzcy rękę swojej córki. Produkcja zachwyca dzięki imponującej scenografii i efektom specjalnym.
Miłośników kina akcji stacja zaprasza na „Largo Winch” – filmową adaptację słynnego komiksu o przygodach młodego miliardera, który musi zawalczyć o rodzinną fortunę oraz własne życie. Obraz uznawany jest za europejską superprodukcję, inspirowaną hitami o agencie 007 – Jamesie Bondzie. Z kolei „W imię…” to głośny film Małgorzaty Szumowskiej z 2013 roku, który zdobył Srebrnego Lwa na Festiwalu w Gdyni oraz dwie nagrody na Festiwalu Berlinale. Opowiada historię księdza Adama, który obejmuje nową parafię i zaprzyjaźnia się z młodym Szczepanem – miejscowym outsiderem. Relacja dwóch mężczyzn powoduje, że duchowny musi zmierzyć się ze swoimi lękami. W produkcji zagrała plejada polskich gwiazd kina, m.in. Maja Ostaszewska, Andrzej Chyra i Mateusz Kościukiewicz.
Bruce’a Willisa, Edwarda Nortona oraz Billa Murraya widzowie zobaczą natomiast w nominowanym do Oscara, klimatycznym obrazie Wesa Andersona „Kochankowie z księżyca. Moonrise Kingdom”. Dwoje nastolatków – aspołeczny Sam i ekscentryczna Suzy zakochują się w sobie i uciekają z domów, by wspólnie przeżyć największą przygodę życia. Władze miasta rozpoczynają za nimi pościg. Natomiast w „Przypadkowym bohaterze” laureat dwóch Oscarów – Dustin Hoffman wciela się drobnego oszusta, który pomaga pasażerom płonącego samolotu. Jego zasługi przywłaszcza sobie jednak pewien bezdomny – weteran wojny w Wietnamie. Oprócz Hoffmana w filmie wzięli udział m.in. Geena Davis i Andy Garcia.
Czwartkowe wieczory należeć będą do takich gwiazd kina, jak: Ryan Gosling, Julia Roberts, Demi Moore oraz Robin Williams. W ramach specjalnego cyklu filmowego Aktorskie czwartki widzowie zobaczą głośne thrillery „Motywy zbrodni” oraz „Ludzie honoru”, komedie „Człowiek roku” i „Mexican”, romans „Blue Valentine”, film polityczny „Idy marcowe”, a także znakomite „Przebudzenia” i wzruszające „Stalowe magnolie”.
Ponadto stacja zaprasza w kwietniu na premierowe serie dokumentalne. „Sekrety luksusowych hoteli” to wyprodukowany przez BBC serial, w którym brytyjski aktor Richard E. Grant odwiedza jedne z najdroższych apartamentów na świecie, m.in. w Paryżu, Berlinie, Miami i Tokio. Pokazuje, jak właściciele próbują sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających gości, a także opowiada, które miejsca cieszą się wyjątkową popularnością wśród gwiazd. Jednym z rozmówców Granta jest Donald Trump – obecny prezydent Stanów Zjednoczonych, od lat właściciel wielu ekskluzywnych hoteli w Nowym Jorku, Waszyngtonie i Las Vegas.
„Ciężarówką po antypodach” to seria dokumentalna, opowiadająca o zmaganiach kierowców wielkich samochodów, którzy codziennie przemierzają kilkaset kilometrów po australijskich bezdrożach. Na drodze często grozi im niebezpieczeństwo: ataki dzikich zwierząt, pożary oraz powodzie. Wśród zawodowych kierowców są zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Zdani wyłącznie na siebie, muszą posiadać wiedzę techniczną, a także ogromne doświadczenie i determinację, aby przetrwać w trudnych warunkach. Stopklatka TV pokaże 4 sezon tej popularnej produkcji. Będzie to premiera w telewizji ogólnodostępnej.
Kiedy oglądać:
„Sekrety luksusowych hoteli” – 3 kwietnia, wtorek godz. 18:00 emisja kolejnych odcinków: od poniedziałku do czwartku o godz. 18:00
„Ciężarówką po antypodach”– 3 kwietnia, wtorek godz. 19:00 emisja kolejnych odcinków: od poniedziałku do czwartku o godz. 19:00
„Motywy zbrodni” – 5 kwietnia, czwartek godz. 20:00
„Ludzie honoru” – 5 kwietnia, czwartek godz. 22:25
„Largo Winch” – 8 kwietnia, niedziela godz. 20:00
„Idy marcowe” – 12 kwietnia, czwartek godz. 20:00
„Blue Valentine” – 12 kwietnia, czwartek godz. 22:05
„Z archiwum X: Pokonać przyszłość” – 15 kwietnia, niedziela godz. 20:00
„W imię…” – 16 kwietnia, poniedziałek godz. 20:00
„Człowiek roku” – 19 kwietnia, czwartek godz. 20:00
„Przebudzenia” – 19 kwietnia, czwartek godz. 22:30
„Przypadkowy bohater” – 22 kwietnia, niedziela godz. 20:00
„Mexican” – 26 kwietnia, czwartek godz. 20:00
„Stalowe magnolie” – 26 kwietnia, czwartek godz. 22:40
„Asterix na olimpiadzie” – 29 kwietnia, niedziela godz. 20:00
„Kochankowie z księżyca. Moonrise Kingdom” – 30 kwietnia, poniedziałek godz. 20:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *