MediaTVP

Nagroda dla programu TVP „Operacja zdrowie”

„Operacja zdrowie”, magazyn, który od września ukazuje się na antenie Dwójki został laureatem I nagrody X edycji konkursu o miano „Najlepszego Magazynu Medycznego Roku”. Program prowadzą Anna Popek i Piotr Poraj – Poleski.

Nagrodę w dorocznym konkursie przyznaje Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia – największa i najstarsza organizacja skupiająca ponad dwustu dziennikarzy medycznych i lifestylowych z całej Polski. 

Magazyn medyczny TVP „Operacja zdrowie” to jedyna audycja w ofercie polskich stacji telewizyjnych, która zawiera informacje dotyczące objawów, diagnostyki i leczenia wielu groźnych chorób. W programie prezentowane są najnowocześniejsze terapie światowe dostępne w Polsce i refundowane przez NFZ. Duży nacisk autorzy programu kładą również na profilaktykę.

 „Nie boimy się trudnych tematów, pomijanych przez inne stacje, jak nowotwory, często w ostatniej fazie. Wskazujemy jak leczyć ból, uczymy opieki terminalnej. To bardzo ważne dla naszych widzów. O super-terapiach z naszego programu dowiadują się również lekarze. Program ma obecnie charakter swoistego med-show. Wszystko co robimy, konsultujemy z lekarzami, treści programu są prawdziwe i udowodnione naukowo, robimy to zawsze z wielkim szacunkiem dla widza, pacjenta bo przecież tym jest każdy z nas” – mówi autor programu Piotr Poraj – Poleski. 

Program tworzony jest również przez red. Irenę Pręcikowską – Chełminiak, red. Reginę Sawicką, red. Dominikę Piechowicz i red. Katarzynę Kamińską.

 „Jesteśmy przekonani, że magazyn medyczny „Operacja zdrowie” to program głęboko misyjny i każda publiczna stacja musi mieć taki w swojej ofercie. Niejednokrotnie przekonaliśmy się że jest to jedyne dostępne źródło informacji dla naszych widzów, pacjentów i lekarzy” dodaje wydawca programu Regina Sawicka. 

Autor i jeden z prowadzących program Piotr Poraj – Poleski to najbardziej nagradzany i uhonorowany dziennikarz medyczny w Polsce. Jest trzykrotnym „Dziennikarzem Medycznym Roku”, laureatem 4 „Złotych Otisów” i wyróżnień organizacji pacjenckich. Prywatnie wolontariusz w hospicjum i osoba udzielająca pomocy ludziom chorym. W Telewizji Polskiej pracował przy magazynach medycznych: „Recepty Jedynki”, „Po prostu zdrowie”, „Bądź zdrów”, „Zdrowie w każdym detalu”, „Czas dla Ciebie zdrowie”, „Budzimy do życia” oraz „Pora na doktora”. 

„Operacja zdrowie” jest realizowana z nagrody, która została przyznana autorom w 2018 roku, przez Amerykański Fundusz na rzecz promocji najnowocześniejszych terapii medycznych. Program medyczny TVP otrzymał nagrodę jako jedyny z Europy środkowo-wschodniej. 

„Operacja zdrowie” – emisja w każdy czwartek o 6:50 oraz piątek o 14:30 w TVP2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *