Nagrody dla koprodukcji Telewizji Polskiej „Miłość i puste słowa” w reżyserii Małgorzaty Imielskiej

Film dokumentalny „Miłość i puste słowa” w reżyserii Małgorzaty Imielskiej został nagrodzony na dwóch Międzynarodowych Festiwalach Filmowych – Great Message International Film Festival 2019 w Hinjawadi oraz Calcutta International Cult Film Festival w Kalkucie.

 

 

 

 

Jury Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Indiach – Great Message International Film Festival 2019 – przyznało Małgorzacie Imielskiej nagrodę w kategorii Film Dokumentalny – Najlepsza Reżyseria. Festiwal odbywał się w Hinjawadi, w dniach 25-26 września 2019 roku. Film polskiej reżyserki został również nagrodzony na kolejnym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym – Calcutta International Cult Film Festival. Film zdobył nagrodę w sierpniowej selekcji w kategorii: Women’s Films Winner. Tym samym dokument będzie się ubiegał o prestiżową nagrodę główną festiwalu – Złotego Lisa – Golden Fox Award.

„Miłość i puste słowa” opowiada o zmaganiu się z chorobą Alzheimera. To opowieść o małżeństwie, które spędziło ze sobą blisko czterdzieści lat. Dziś on jest zdrowy, ona cierpi na chorobę Alzheimera. Punktem wyjścia dla opowiadanej historii jest obrazowe badanie rezonansem magnetycznym, które potwierdza u Wandy gwałtowny rozwój choroby. Wszystkie kolejne, opisywane wydarzenia są związane z opieką, jaką Adam otacza żonę.

„Miłość i puste słowa”, pełnometrażowy film dokumentalny, koprodukowany przez Telewizję Polską, zdobył wcześniej nagrody na festiwalach w Łodzi i w Łagowie. W 2018 roku na Festiwalu Mediów „Człowiek w zagrożeniu” był laureatem nagrody Stowarzyszenia Filmowców Polskich za „dyskretnie prowadzoną, głęboką i kompletną filmową analizę relacji ludzkich w obliczu długotrwałej i nieuleczalnej choroby, jednocześnie refleksyjną i dramatyczną”. W 2018 roku w Łagowie w ramach Lubuskiego Lata Filmowego zdobył Złote Grono w Konkursie Filmów Dokumentalnych, a w 2019 roku Wyróżnienie za muzykę do filmu.

Małgorzata Imielska jest autorką scenariusza i reżyserką filmu. Absolwentka filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim i Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Reżyser wielu filmów dokumentalnych, laureatka licznych nagród filmowych.

W 2019 roku zadebiutowała swoim pierwszym filmem fabularnym „Wszystko dla mojej matki”. Film koprodukowany przez Telewizję Polską znalazł się w Konkursie Głównym niedawno zakończonego 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Główna aktorka filmu, Zofia Domalik zdobyła nagrodę indywidualną 44. FPFF w Gdyni za profesjonalny debiut aktorski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *