Zapowiedzi TV

Najgorsze typy randkowiczów – znaki rozpoznawcze i strategie obrony

Aplikacje, szybkie randki, portale, swatki, aranżowane spotkania lub nieco zapomniane biura matrymonialne… – szukamy miłości wytrwale, a co za tym idzie często randkujemy. Ci, którzy robią to regularnie wiedzą już, że istnieją różne typy najgorszych randkowiczów. Sztuką jest ich szybko zidentyfikować. Jeśli jednak sami u siebie zauważycie pewne z wymienionych cech – podejmijcie próbę zmiany nawyków.
 
(Zbyt) pewny siebie
Na samym początku urzeka bezpośredniością, po tygodniu znajomości zaprosi Cię do najlepszej restauracji w mieście, będzie pokazywał Ci swoje zdjęcia z egzotycznych kurortów. Na każdym z nich jest sam. Tobie zaczyna się go robić żal, jesteś zupełnie zdziwiona, że TAKI facet jeździ samotnie na wakacje. Czujesz się, jakbyś rozbiła bank! Szybko ulegniesz jego wdziękowi, będziesz się chwaliła nim przed przyjaciółmi. Po miesiącu znajdziesz na swoim telefonie cały album jego zdjęć, które Ci regularnie przesyłał: jak się obudził, jakie zrobił sobie śniadanie, etc. Przestaniesz spotykać się z przyjaciółmi, bo tylko zakochana kobieta jest w stanie obejrzeć tysiąc wakacyjnych zdjęć na jednym spotkaniu. Jak się bronić? Jeśli tylko zauważysz, że Twój rozmówca prowadzi monolog na temat swoich zalet, spróbuj zainteresować go sobą, poszukaj wspólnych pasji o których możecie podyskutować i wymienić uwagi. Być może postawa Twojego rozmówcy wynika z tego, że nie trafił na taką osobę jak Ty, z którą można prowadzić dialog? Spróbuj, ale jeśli poczujesz opór materii – odpuść.
Księżniczka na ziarnku grochu
Kusi urodą i wdziękiem. Każdy marzy o tym, żeby to właśnie z nim poszła na randkę. Kiedy to Tobie się udaje, jesteś podekscytowany i zapraszasz ją do swojego ulubionego pubu, gdzie dają najlepsze hamburgery w mieście. Okazuje się jednak, że ona jest wegetarianką, miejsce zupełnie się jej nie podoba i ostentacyjnie przewija Instagrama rozmawiając z Tobą. Co robić? Być może dziewczyna ma gorszy dzień, może chce Cię zniechęcić do siebie bo wyczuwa presję? Trudno powiedzieć. Spróbuj zacząć spotkanie od nowa, zabierz ją do miejsca, które sama wybierze. Jeśli nadal będzie odgrywała znudzoną, doczekaj do końca spotkania i miło jej podziękuj. Jak się bronić? Jesteśmy przekonani, że czas z nią spędzony wyczuli Cię na podobny typ w przyszłości.
Kieliszeczek dla kurażu…a może cała buteleczka?
Może się zdarzyć, że osoba z którą umówiłeś się na spotkanie będzie lekko rozweselona. Nic w tym złego – myślisz i postanawiasz dołączyć do konsumpcji drinków. Po godzinie okazuje się, że między Wami wyrosło dużo pustego szkła i zapełniona niedopałkami popielniczka. Przyjętym jest, ze w randce chodzi o motyle w brzuchu, a nie o kaca-mordercę, dlatego zastanów się nad tą znajomością. Jak sobie radzić? Uciekaj jak najszybciej i nie daj się odprowadzać do domu. Może się okazać, że on lub ona spędzi u Ciebie noc, ale nie będzie w tym za grosz romantyzmu.
Kumpela asekurantka
Zapraszasz dziewczynę na randkę, kupujesz jej kwiaty, a ona traktuje Cię jak kumpla, opowiada o swoich byłych i zwierza z bardzo osobistych spraw? Nie daj się zwieść. Najprawdopodobniej Twoja rozmówczyni wpadła w lekką panikę i postanowiła Cię zniechęcić. Jak sobie radzić? Spróbuj zwrócić jej na to uwagę, w jakim charakterze się spotykacie i że lubisz nastrój pierwszej randki, bez kumpelskich zachowań, chociaż bardzo Ci imponuje jej otwartość. Jeśli jednak nadal będziesz czuł się nie tak, jak chciałbyś, zakończ randkę po godzinie i odreaguj nadmiar wiadomości na spacerze.
Milczek – mruczek
Usiłujesz prowadzić kulturalną rozmowę, a na każde pytanie słyszysz pojedyncze „tak” lub „nie”? Tematy zaczynają Ci się kończyć, a osoba po drugiej stronie stolika zupełnie nie angażuje się w rozmowę? Jak sobie radzić? Najlepsza będzie konfrontacja. Po prostu zapytaj, czy Twój rozmówca jest zdenerwowany, wytłumacz że nie ma potrzeby przejmować się spotkaniem. Jeśli wydaje Ci się, że pomimo wszystko znajomość rokuje, zmieńcie plany i idźcie do wesołego miasteczka lub kina – tam gdzie nie trzeba dużo mówić na pierwszej randce.
Czy w programie Pierwsza Randka uczestnicy mierzą się z podobnymi wyzwaniami? Oglądaj program już w nadchodzący czwartek o 20.40 w TVP2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *