Najlepsze filmy na styczniowe wieczory w TVN Fabuła

Harry Potter, Miami Vice, Mad Max: Na drodze gniewu – czas na wystrzałowo-magiczne kino w TVN Fabuła. Zobaczcie, co was czeka w styczniu.

 

 

 

 

 

1 stycznia, 20:00 Mad Max: Na drodze gniewu

Max Rockatansky ( Tom Hardy), prześladowany przez swoją mroczną przeszłość, zaczyna wierzyć, że najlepszym sposobem na przetrwanie jest samotność. Wbrew własnej woli zostaje jednak wplątany w ucieczkę przez pustkowia Wasteland wraz z ekscentryczną grupą pod dowództwem Furiosy (Charlize Theron).
Razem uciekają przed pościgiem, na czele którego stoi tyran Joe, władca Cytadeli, pragnący odzyskać coś niezwykle dla siebie wartościowego.

Styczniowe weekendy z Harrym Potterem

– 4 stycznia: Harry Potter i kamień filozoficzny 

– 5 stycznia: Harry Potter i komnata tajemnic

– 11 stycznia: Harry Potter i więzień Azkabanu

– 12 stycznia: Harry Potter i czara ognia

– 18 stycznia: Harry Potter i Zakon Feniksa

– 19 stycznia: Harry Potter i Książę Półkrwie

– 25 stycznia: Harry Potter i insygnia śmierci – część I

– 26 stycznia: Harry Potter i insygnia śmierci – część II

6 styczania, 20:00 Cicha noc

Adam (Dawid Ogrodnik), na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany.

Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec (Arkadiusz Jakubik), brat (Tomasz Ziętek), z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra (Maria Dębska) z mężem (Tomasz Schuchardt). Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy.

8 stycznia, 20:00 Ścigani

Wes (James McAvoy) nienawidzi swojego życia – ma beznadziejną pracę, i dziewczynę, która go nie szanuje i szuka romansów z innymi.

Jednak pewnego dnia życie Wesa zmienia się diametralnie, poznaje piękną dziewczynę (Angelina Jolie) pracującą dla tajemniczego bractwa. Od tej pory Wes staje się zawodowym zabójcą…

14 stycznia, 20:00 Miami Vice

Podczas polowania na zabójców, partnerzy James Crockett (Colin Farrell) i Ricardo Tubbs (Jamie Foxx) spotykają wynajmowaną przez kartel, piękną finansistkę kubańsko-chińskiego pochodzenia, Isabellę (Gong Li) – kobietę, która pierze i inwestuje pochodzące z przestępstw pieniądze. Kobieta uwodzi Crocketta, a ten angażując się w fatalny romans stara się ją ochronić, nie znając do końca jej tożsamości.

W tym samym czasie Tubbs ze stoickim spokojem infiltruje światek przestępczy i uważnie przygląda się otoczeniu swojej dziewczyny – analityczki Trudy (Naomie Harris). Pracując pod przykrywką, Crockett i Tubbs transportują ładunek narkotyków na Południe Florydy, a równocześnie usiłują zidentyfikować ludzi odpowiedzialnych za morderstwo przyjaciół i prowadzą śledztwo wchodząc głęboko w podziemne środowisko przestępcze. W trakcie wykonywania zadania zaczynają pojawiać się problemy z tożsamością. Partnerzy nie tylko zaczynają zapominać o ewentualnej drodze ewakuacji, ale także o tym, po której stronie prawa powinni się znajdować.

17 stycznia, 20:00 Na skraju jutra

Rasa obcych, zwanych Mimikami, przypuściła na Ziemię bezlitosny atak i rozprzestrzeniła się niczym pszczeli rój, obracając w ruinę całe miasta i zostawiając za sobą miliony ludzkich ofiar. Podpułkownik Bill Cage (Tom Cruise) zostaje rzucony w sam środek misji samobójczej.

Cage ginie podczas akcji, zabijając jednego z obcych. Budzi się jednak rankiem w dniu swojej śmierci i jest zmuszony walczyć i umierać… bez końca. Kontakt z kosmitą spowodował, że Cage znalazł się w pętli czasu i został skazany na przeżywanie wciąż tej samej brutalnej walki.

24 stycznia, 20:00 Red

Kiedyś byli najlepszymi agentami CIA. Mają na swoim koncie misje uznane za niemożliwe. Narażali własne życie i znali wszystkie rządowe tajemnice. Teraz staną się celem numer jeden. Frank Moses (Bruce Willis) od czasu zakończenia czynnej służby wraz z młodziutką Sarą (Mary-Louise Parker) wiedzie spokojne życie na przedmieściach. Pewnego dnia do jego domu wpada brygada zamaskowanych zabójców.

Były agent CIA nie zapomniał, jak się zabija – rozprawienie się z intruzami zajmuje mu kilkanaście sekund. Szybko jednak zdaje sobie sprawę, że to dopiero początek. Wie, że jedyną obroną w tym wypadku jest atak. Moses postanawia zebrać starą, nieco zwariowaną już z upływem czasu, ekipę. Obierają za cel kwaterę główną CIA, aby dowiedzieć się kto za tym wszystkim stoi. Mówią o nich RED – Radykalni Emerytowani Degeneraci. Z tymi agentami się nie zadziera. Zabawę czas zacząć!

28 stycznia, 20:00 Amerykański gangster

Oparta na faktach opowieść o walce policjanta (Crowe) z bezwzględnym handlarzem narkotyków (Washington). Na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych dwudziestego wieku, w Nowym Jorku zaczęła dokonywać się zmiana na rynku narkotykowym.

Swój monopol starał się narzucić czarnoskóry „przedsiębiorca”, który w bezwzględny sposób walczył o przejęcie intratnego biznesu.

31 stycznia, 20:00 Chłopcy z ferajny

Opowieść rozpoczyna się w 1950 roku. Kilkunastoletni Henry Hill (Ray Liotta), zafascynowany lokalną mafią i jej potęgą, dostaje się pod opiekę szanowanego w kręgach mafijnych gangstera Jimmy’ego Conway’a. Henry chce być taki jak Jimmy, pragnie mieć pieniądze, szacunek i przyjaciół w „rodzinie”. Do organizacji zostaje również przyjęty inny młody chłopak, Tommy DeVito (Joe Pesci).

Obaj z łatwością uczą się nowych obowiązków i panujących w mafii reguł. Coraz bardziej też przyzwyczajają się do przemocy, okrucieństwa i ogromnych pieniędzy. Wkrótce ich najbliżsi, a szczególnie żona Henry’ego, Karen (Lorraine Bracco) nie wyobrażają sobie życia na niższym poziomie. „Rodzina” jednak nie daje niczego za darmo. Cena za dobrobyt i opiekę mafii może być zbyt wygórowana. Któregoś dnia może bowiem zażądać dowodów wierności, a wtedy okaże się, że z tego wymarzonego kiedyś świata nie ma ucieczki. Mafia nie odpuszcza win i nie pozwala nikomu odejść.

Jedna myśl na temat “Najlepsze filmy na styczniowe wieczory w TVN Fabuła

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *