„Najlepsze kancelarie Polska 2022” w najnowszym wydaniu Forbes Polska

31 marca br. ukazał się kwietniowy numer magazynu „Forbes Polska”. Po raz pierwszy zawiera on Listę „Najlepsze Kancelarie Polska 2022 – Poland’s Best Law Firms 2022”. Zestawienie powstało na podstawie rekomendacji nadesłanych przez prawników pracujących w kancelariach (badanie peer-to-peer) oraz klientów biznesowych (np. prawnicy wewnętrzni w działach prawnych przedsiębiorstw) w 24 różnych dziedzinach prawa. Badania przeprowadziła firma Statista.

 

Do udziału w badaniu zaproszono ponad 15 tysięcy ekspertów prawnych z całej Polski. Próba została zebrana za pomocą badania (desk research), którego podstawą były strony internetowe oraz inne publicznie dostępne źródła. Zaproszenia zostały wysłane drogą mailową wraz ze spersonalizowanym linkiem, który mógł być użyty tylko raz. Ponadto prawnicy i klienci biznesowi mogli samodzielnie zarejestrować swój udział w badaniu, podając osobisty, firmowy adres e-mail. Ta opcja była dostępna wyłącznie dla osób, które nie otrzymały wcześniej zaproszenia od Statisty. Badanie zostało przeprowadzone online w dniach od 13 września do 5 listopada 2021 r., a wzięło w nim udział łącznie 1662 prawników i klientów biznesowych. 101 najlepszych kancelarii prawnych w Polsce zostało zidentyfikowanych na podstawie liczby otrzymanych rekomendacji i uporządkowanych w kolejności alfabetycznej.

– W Polsce jest już kilka rankingów kancelarii prawnych. Postanowiliśmy zaproponować własne, nieoczywiste, podejście do tematupodkreśla Paweł Zielewski, redaktor naczelny „Forbes Polska”. – Nie ma tu kancelarii lepszych i gorszych. Kancelarie zostały zamieszczone w tabeli w kolejności alfabetycznej, z premedytacją wykreśliliśmy liczbę porządkową. Podjęliśmy się spojrzenia na dwadzieścia cztery dziedziny prawa – tylko największe podmioty, a i to teoretycznie, są w stanie specjalizować się we wszystkich. Spoglądając na zestawienie, widać wyraźnie nie tylko, jak istotna jest specjalizacja w konkretnych problemach czy polach. Co za tym idzie – budowanie przewagi konkurencyjnej na zatłoczonym rynku polega na oferowaniu jakości, która doceniona jest przez klientów, ale i… inne kancelarie prawne. Jednym słowem – informacja w tabeli, która kancelaria może być kancelarią pierwszego wyboru przy rozwiązaniu konkretnej kwestii, wynika z oceny pracy innych uczestników rynku. Lista stu jeden Najlepszych Kancelarii w Polsce 2022 roku to po prostu niezbędnik każdego przedsiębiorcy podsumowuje Paweł Zielewski.

Zestawieniu towarzyszy lista TOP 10 kancelarii prawnych. Została uporządkowana według liczby dziedzin prawa, w których kancelaria otrzymała szczególne wyróżnienie; w przypadku identycznej liczby wyróżnień uwzględniono również łączną liczbę rekomendacji:

1. Dentons
2. Clifford Chance
3. DZP Domański Zakrzewski Palinka
4. CMS
5. Baker McKenzie
6. Rymarz Zdort
7. Linklaters
8. Allen & Overy
9. WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr
10. Sołtysiński Kawecki & Szlęzak

Oprócz udzielenia rekomendacji uczestnicy badania zostali również poproszeni o odpowiedzi na kilka nieobowiązkowych pytań dotyczących sytuacji zawodu prawnika w Polsce.

Więcej: https://www.forbes.pl/prawo-i-podatki/najlepsze-kancelarie-w-polsce-2022-polands-best-law-firms-2022-lista-magazynu-forbes/qpw9nm4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *