MediaZapowiedzi TV

Najlepsze produkcje z Azją w roli głównej – „Magia Dalekiego Wschodu” w TNT

Daleki Wschód nie bez powodu budzi fascynację. Ozdobne, unikatowe stroje, imponujące sekwencje sztuk walki, wciągająca fabuła opowieści – wszystko to widzowie odnajdą w produkcjach z cyklu „Magia Dalekiego Wschodu”! Premiera cyklu już 1 listopada na antenie TNT.

 

Cykl rozpocznie seans filmu „Dragon”. To nietypowe ujęcie tematu sztuk walki – produkcja przełamuje konwencję i wnosi powiew świeżości do gatunku. Opowiada historię byłego mistrza Liu Jin-xi (Donnie Yen), który skrył się w ustronnej wiosce i wiedzie spokojne życie wraz z żoną i dziećmi, z dala od problematycznych sytuacji. Jednak pewnego dnia jego sklep rujnują napastnicy, a wtedy Liu Jin-xi musi po raz kolejny stanąć do walki. Sprawę bada podejrzliwy detektyw. Twierdzi, że kilku napastnikom podołałby wyłącznie doświadczony wojownik… Czy Liu Jin-xi będzie mógł powrócić do spokojnego, rodzinnego życia i dalej ukrywać swoją tożsamość?

Wielbiciele produkcji łączących elementy akcji i komedii z pewnością ucieszą się z seansu „Pijanego mistrza”. Zdeterminowany Wong Fei-Hung (Jackie Chan) chce wyjść z cienia swojego ojca i zasłynąć z niezwykłych zdolności. Na swoje nieszczęście, trafia do nauczyciela, który jest notorycznie pijany. Zirytowany Wong stwierdza, że stać go na lepsze praktyki i postanawia sam stawić czoła innym wojownikom. Szybko uczy się pokory i po sromotnej porażce powraca do nietrzeźwego Su Hua Chi (Yuen Siu-Tien). Wtedy Wong Fei-Hung przekonuje się, że bitwy pod wpływem procentów mogą być bardziej skuteczne, niż mu się wcześniej wydawało.

W kultowym filmie „Wejście smoka” Bruce Lee bierze udział w wielkim turnieju na odległej wyspie. Pod przebraniem zwykłego uczestnika prowadzi misję tajnego agenta, której celem jest rozpracowanie narkotykowej mafii i odnalezienie zaginionej agentki. Zadanie staje się jeszcze trudniejsze, gdy wraz z innymi bohaterami odkrywa, że wyspa to zamknięta pułapka. Czy Lee wydostanie się z potrzasku? Czy zdoła uciec z wyspy i wypełnić misję powierzoną mu przez tajny wywiad?

„Ostatni samuraj” to dramatyczna historia żołnierza, który wraca z wojny secesyjnej i pogrąża się w melancholii. Lekiem na apatię ma być nowy etap w jego życiu: udaje się do Japonii, by tam trenować cesarską armię, mającą walczyć z samurajami, którzy burzą spokój życia zwykłych mieszkańców. Jednak kapitan Nathan Algren (Tom Cruise) nie otrzymuje odpowiednich narzędzi i warunków do trenowania żołnierzy, co powoduje klęskę. Algren trafia w niewolę budzącego strach Katsumoto (Ken Watanabe), gdzie opiekuje się nim siostra wodza. Amerykański kapitan odkrywa inne oblicze samurajów – czy sam dołączy do armii rebeliantów?

„Magię Dalekiego Wschodu” zakończy seans filmu „Przyczajony tygrys, ukryty smok”, klasyczny już obraz o azjatyckich sztukach walki. Li Mu Bai (Yun Fat-Chow) chce zakończyć wojowniczą praktykę. Powierza swój wyjątkowy miecz Zielone Przeznaczenie odważnej Yu Shu Lien (Michelle Yeoh), która oddaje go pod opiekę Panu Te. Jednak żadnemu z bohaterów nie będzie dane zaznać spokoju, ponieważ miecz zostaje wykradziony, a Yu Shu Lien musi wyruszyć w pościg za złodziejem. Zarówno jej odwaga, jak i niewyrażone uczucie pomiędzy nią a Li Mu Bai zostanie wystawione na wielką próbę…

Emisja filmów z cyklu „Magia Dalekiego Wschodu” w każdą niedzielę od 1 listopada o 21:00

Plan emisji:

01.11 „Dragon”

08.11 „Pijany mistrz”

15.11 „Wejście smoka”

22.11 „Ostatni samuraj”

29.11 „Przyczajony tygrys, ukryty smok”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *