Najlepsze urządzenia na urlop – przewodnik po najlepszych sprzętach do pracy i relaksu poza biurem

Ostatni kwartał dał się wszystkim we znaki i zmienił sposób pracy. Lockdown, bo o nim mowa sprawił, że większość z nas nauczyła się wykonywać obowiązki we wszystkich miejscach, tylko nie przy biurku w siedzibie firmy. Możemy pracować zdalnie, dziś to już oczywista oczywistość. Niemniej potrzeba jest matką wynalazków. Po pierwsze, nowe warunki pracy – kanapa, balkon, hamak – po drugie przywitane właśnie wakacje sugerują wybór nowego sprzętu, który będzie bardziej ergonomiczny i po prostu wygodny w użyciu. Zatem kluczowe pytanie u progu urlopu brzmi: jakie rozwiązanie sprawdzi się nad wodą, w górach czy leśnej głuszy? Zapraszamy do naszego wakacyjnego – nomen omen – przewodnika po najlepszych sprzętach do pracy i relaksu poza miejscem pracy.

 

Nie ważne gdzie, ważne jak

W trasie czy w miejscu docelowym urlopu liczy się poręczność urządzenia, a co za tym idzie jego niewielka waga, poręczny format oraz odpowiednia grubość smukłość. By spełnić pierwszy z warunków, nasz mobilny pomocnik powinien ważyć ok. 1.9 kg i mniej. Przy tym parametrze istotną kwestią jest rodzaj materiału z jakiego wykonana jest obudowa. Dobrym rozwiązaniem jest aluminium, gwarantujące wytrzymałość i niski ciężar.

Format z kolei jest już rzeczą gustu, niemniej przyjmuje się, że kompaktowy rozmiar ekranów laptopów to 13 i 14 cali, zaś tabletów między 7 a 11. Ostania z danych powinna oscylować między 1.5 a 1.9 cm grubości. W końcu sprzęt powinien zajmować mało miejsca w plecaku czy torbie podróżnej.

W powyższe ramy idealnie wpisuje się 14-calowy Acer Swift 3. Komponenty urządzenia zamknięto w eleganckiej aluminiowej obudowie, która jest przyjemna w dotyku i nadaje mu wyjątkowy charakter. Wyświetlacz okalają cienkie ramki, dzięki czemu obszar wyświetlania pozwala na konsumpcję jeszcze większej ilości treści, w rozdzielczości Full HD. Kolory są jasne i odpowiednio nasycone. Waga? 1,8 kg.

Wielozadaniowość

Rozwiązanie, które sprawdzi się podczas opracowania tekstu, przygotowania maila lub edycji grafiki, a jednocześnie można na nim wygodnie obejrzeć film lub przejrzeć zdjęcia, dokumentujące dzień bogaty we wrażenia.

Nie jest łatwo wybrać technologicznego faworyta, który spełni nasze wszystkie zachcianki w codziennych obowiązkach. A może jednak nie jest to takie trudne? Przyjrzyjmy się modelowi ASUS VivoBook 15 X512.

Procesor Intel® Core™ i5 8. generacji w zestawieniu z 8 GB RAM, 512 GB przestrzeni dyskowej i zintegrowaną kartą graficzną, z pewnością zapewnią nam płynną pracę oraz rozrywkę. Pełnowymiarowa, podświetlana klawiatura pomoże przy pracy w miejscach o słabym oświetleniu. Ciekawym rozwiązaniem w ASUS VivoBook 15 X512 jest zawias ErgoLift, który bezpiecznie utrzymuje pozycję ekranu pod dowolnym kątem nachylenia i unosi klawiaturę pod kątem 2 stopni, co przekłada się na wygodne ułożenie podczas pisania. Natomiast wysokiej jakości kamera HD, świetnie sprawdzi się do prowadzenia wideo-czatu z rodziną i przyjaciółmi.

Komfort pracy

Długie dni i krótkie noce – to standard w letnie miesiące. Jeżeli zamierzamy korzystać z komputera na świeżym powietrzu, najlepiej wyposażyć się w sprzęt o mocnej matrycy, która jest w stanie odbijać promienie słoneczne, a tym samym nie zmusza nas do mrużenia oczu czy poszukiwania skrawka cienia, który w dodatku bez przerwy ucieka.

Zapewne 15-calowy notebook Dell Inspiron podoła tym oczekiwaniom. Laptop wyposażono w matową matrycę, która sprawia, że unikniesz refleksów i odbić otoczenia na ekranie. Nieważne w jakim miejscu będziesz korzystał ze sprzętu, ponieważ zastosowany tutaj wyświetlacz FHD z powłoką przeciwodblaskową zapewni wyraźny i jasny obraz w każdych warunkach oświetleniowych.

Long Life Battery

Kable – kto potrzebuje kabli? Ok, w szerszej perspektywie każde urządzenie wymaga bazy, przewodu lub stacji do zebrania energii. Chodzi przecież o swobodę użytkowania na kanapie, pod drzewem, w samochodzie czy na plaży. Kable, dyndające niczym sznurówki, są zdecydowanie obiektem niepożądanym. Poza tym, nikt nie lubi momentu, w którym film zostaje przerwany w kluczowym momencie, napisana treść znika bezpowrotnie, a konwersacja urywa się w połowie słowa. Niezbędne w tych sytuacjach są sprzęty z wysokimi wskaźnikami mAh, czyli miliamperogodzin. Urządzenia posiadające tę wartość wyższą niż 3 000 mAh w laptopach 13 i 14-calowych, oraz 3 500 mAh w rozwiązaniach o większej matrycy zdadzą egzamin z wielogodzinnej pracy bez stałego źródła zasilania. Drugim kluczowym czynnikiem jest właśnie liczba godzin, jaką narzędzie może działać między ładowaniami.

Z wytrzymałym akumulatorem w nowym HP 15S wszelkie obawy, dotyczące przerwania pracy czy konsumpcji treści znikną bezpowrotnie. Umieszczone w laptopie pojemne ogniwo, pozwala na pracę z dala od gniazdka elektrycznego nawet do 10 godzin. A kiedy HP 15S będzie już potrzebowało zaczerpnąć energii, to dzięki technologii HP Fast Charge naładujesz go od 0 do 90% w zaledwie 90 minut.

Wydajność

Temat pokrewny do wytrzymałej baterii, jednak warty wyodrębnienia. Dobrym pomysłem jest przyjrzenie się jakości procesora. Drugim kluczowym aspektem jest pojemny dysk SSD – wspomnienia i ulotne chwile ważą przecież swoje gigabajty.

W tym przypadku warto zwrócić swój wzrok w kierunku laptopów, które posiadają procesory Intel® Core™ 10. generacji, a do tego mają na pokładzie wspomniane dyski o przestrzeni na co najmniej 256 GB danych. Wśród propozycji można wyróżnić Acer Aspire 3. W zależności od konfiguracji mamy możliwość wyboru dodatkowych gigabajtów.

Co zatem jest najlepszym rozwiązaniem? Pozostaje Wam wybrać najbardziej pasujące do własnych preferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *