PolsatSport w TV

“Najlepszy” w Polsacie Sport. Film o Człowieku z żelaza

W sobotę o godzinie 20:00 widzowie Polsatu Sport mogą obejrzeć wyjątkowy film biograficzny, opowiadający historię Jerzego Górskiego – polskiego triathlonisty i zdobywcy tytułu “podwójnego ironmana”. “Najlepszy” to film w całości wyreżyserowany przez Łukasza Palkowskiego, twórcy m.in. “Bogów”. Główną rolę odegrał Jakub Gierszał.

 

 

 

 

 

Najlepszy” to opowieść o wielkim Jerzym Górskim, który wydostał się z moralnego dna i skończył jako mistrz świata najbardziej morderczej dyscypliny sportu. Dorastający w peerelowskiej Legnicy. Górski zaczynał jako nastoletni narkoman łatwo pakujący się w kłopoty. Po raz pierwszy sięgnął po używki w wieku 14 lat.

– Ja chciałem grzać. Wszyscy mówili, że ten kolorowy świat jest taki fajny – wspominał po latach Górski w naszym reportażu. Kiedy w 1983 roku, w wieku 29 lat, trafił na odtrucie lekarze mówili, że może tego nie przeżyć. Potem zaczęła się jego przygoda ze sportem. Miał szczęście, bo trafił w życiu na wyjątkowe osoby.

W dążeniu do celu Górski wciąż musiał mierzyć się ze swoją ciemną stroną. “Najlepszy” to opowieść o wielkiej przemianie, jaka może dokonać się w człowieku i przekraczaniu barier. Znalazł sobie nowy nałóg, a miłość do sportu rosła w nim z dnia na dzień. W końcu, dzięki ogromnej determinacji, osiągnął rzeczy niemożliwe – ukończył Western State Endurance Run, czyli tzw. „Bieg Śmierci” na 160 km, ukończył bieg Ultraman na Hawajach oraz zdobył mistrzostwo świata w podwójnym Ironmanie (7,6 km pływania, 360 km jazdy rowerem, 84 km biegu).

Film został wysoko oceniony przez krytyków prestiżowego portalu filmowego Filmweb.pl. W 10-cio stopniowej skali otrzymał notę 8,1. „Najlepszy” otrzymał 10 nagród oraz 9 nominacji.

“Najlepszy” do obejrzenia w sobotę w Polsacie Sport od godziny 20:00

fot. Polsat Sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *