Technologia - Promocje

Najnowsze komputery Lenovo ThinkPad gotowe do pracy w każdych warunkach

Najnowsze laptopy ThinkPad z procesorami Intel® Core™ vPro® 11. generacji lub AMD Ryzen™ 5000 Series Mobile najnowszej generacji oferują udoskonalone technologie do komunikacji i współpracy ThinkVision™ P40w-20 to pierwszy na świecie profesjonalny monitor z gniazdem Thunderbolt™4 obsługujący procesory Intel vPro1.

 

Firma Lenovo zapowiedziała dziś najnowsze produkty marki ThinkPad, w tym całkowicie przeprojektowane laptopy X13 i X13 Yoga z wyświetlaczami o proporcjach 16:10 oraz zmodernizowane modele z serii T i L. Także dzisiaj Lenovo wprowadza do oferty nowe wersje mobilnych stacji roboczych ThinkPad z różnymi opcjami procesorów, dedykowaną kartą graficzną i ulepszonymi wyświetlaczami. ThinkPad P14s i P15s udanie zaspokajają potrzeby wydajności i mobilności. W związku z coraz częstszym przechodzeniem przez klientów do środowisk chmurowych Lenovo koncentruje się na zwiększaniu biznesowej wszechstronności komputerów i poczuciu spokoju użytkowników. Dlatego też wybrane modele ThinkPadów oferują lepsze opcje łączności, w tym 5G, superszybką WWAN2 oraz Intel® Wi-Fi 6E3. Kamery internetowe o rozdzielczości Full HD4, ulepszone wyświetlacze z opcjami filtrów światła niebieskiego i Dolby Vision®, a także skierowane do przodu głośniki Dolby Audio® Speaker System sprzyjają współpracy i maksymalnemu zaangażowaniu w nią użytkowników. Nowy ThinkVision P40w-20 to pierwszy na świecie profesjonalny monitor wysokiej klasy ze złączem Thunderbolt 4. Znakomicie zwiększa komfort pracy przy biurku dzięki wielu portom oraz rozbudowanej funkcjonalności.

Nowe laptopy ThinkPad umożliwiają klientom wybór konfiguracji najlepiej dostosowanej do ich potrzeb. Niektóre modele są dostępne w kolorze czarnym lub szarym (storm grey) z procesorami Intel Core vPro 11. generacji lub najnowszymi AMD Ryzen 5000 Series Mobile. Mobilne stacje robocze ThinkPad P14s można też skonfigurować z kartami graficznymi AMD Radeon™ lub NVIDIA® w zależności od modelu. Funkcjom komputerowego rozpoznawania obrazu (ComputerVision Experiences, CVx) towarzyszą takie opcje zabezpieczeń jak czytnik linii papilarnych Match-on-Chip wbudowany w przycisk zasilania, co ułatwia obsługę niektórych modeli, a w modelach z procesorem Intel także czujnik obecności człowieka5, który umożliwia bezdotykowe logowanie się przy użyciu funkcji rozpoznawania twarzy Windows Hello. Funkcje te poszerzają ofertę zabezpieczeń ThinkShield chroniących użytkowników.

Sprzęt, oprogramowanie i usługi do inteligentniejszej przyszłości

Ze względu na rosnące skomplikowanie współczesnych środowisk IT oraz przechodzenie do współpracy w chmurze klientom zależy na bezproblemowym dostępie do rozwiązań technologicznych łączących sprzęt, oprogramowanie i usługi. Na przykład laptopy ThinkPad z oprogramowaniem Lenovo Commercial Vantage i dostosowanym do potrzeb klienta rozwiązaniem w modelu Device as a Service (DaaS) mogą być łatwiejsze w zakupie, konfiguracji i bezpiecznym wdrażaniu bezpośrednio u użytkownika6. Połączenie to może obniżyć ogólne koszty oraz zwiększyć produktywność pracowników i elastyczność biznesową firmy. Kiedy jeszcze doda się do tego plan wsparcia technicznego Lenovo Premier Support, użytkownicy zyskują poczucie większej kontroli nad swoim stanowiskiem pracy i autonomii.

Lenovo zapowiada bardziej ekologiczną przyszłość

Przyszłościowe działania firmy z zakresu ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu
korporacyjnego (ESG) podkreślają decydującą rolę technologii w zrównoważonym rozwoju. Firma Lenovo wyznaczyła sobie ambitne, oparte na badaniach naukowych cele redukcji emisji i zużycia energii, chcąc wspierać ogólnoświatowe inicjatywy na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu. W tym celu w maksymalnym możliwym zakresie stosuje opakowania z biomateriałów i z recyklingu oraz energię ze źródeł odnawialnych. W roku finansowym 2019/20 firma Lenovo osiągnęła 92-procentową redukcję emisji w porównaniu z rokiem finansowym 2009/107. Redukcje emisji z zakresów 1 i 2 inicjatywy Science Based Targets (SBTi) osiągnięto dzięki wdrożeniu projektów energooszczędności, wykorzystaniu solarnych źródeł energii w obiektach firmy oraz zakupowi certyfikatów energii ze źródeł odnawialnych. Pełne informacje o zobowiązaniach Lenovo w dziedzinie ESG zawiera obszerny Raport o zrównoważonym rozwoju.

Udoskonalony monitor zwiększa produktywność

ThinkVision P40w ma obszerny ekran o przekątnej 39,7 cala, proporcjach boków 21:9 i wysokiej
rozdzielczości 5120 x 2160 WUHD, dlatego wyświetla ostry, szczegółowy obraz. Monitor ma technologię Natural Low Blue Light z certyfikatem TÜV Rheinland Eyesafe® Display Certification, która zmniejsza zmęczenie oczu wskutek intensywnego promieniowania światła niebieskiego, a jednocześnie zachowuje wierność kolorów i wydajność ekranu. Monitor ze stacją dokującą USB-C ma do 12 portów, w tym dwa porty Thunderbolt 4 do transmisji danych i wideo oraz przelotowej łączności sieciowej, a także ładowania z mocą do 100 W przy użyciu technologii Smart Power.

ThinkVision P40w-20 to pierwszy na świecie monitor ze złączem Thunderbolt 4 i technologią Intel® AMT. Umożliwia on stabilne i bezpieczne połączenie na potrzeby zdalnego wdrożenia i konserwacji. P40w-20 ma też opatentowane technologie zwiększające komfort korzystania z monitora: eKVM daje użytkownikom natychmiastowy dostęp do dwóch źródłowych komputerów jednym naciśnięciem przycisku, a True Split umożliwia wyświetlanie obu tych źródeł jednocześnie przy użyciu funkcji Obraz w obrazie oraz wybór źródła udostępnianego podczas wideokonferencji.

Rzut oka na funkcje — pełne informacje zawiera arkusz danych technicznych

– Monitor o przekątnej 39,7 cala, IPS, 300 nitów, HDR, prawie bezramkowy z trzech stron

– Krzywizna 2500R, ergonomiczna podstawka umożliwiająca przechylanie, obracanie i
podnoszenie, a także możliwość stosowania mocowania VESA

– 2 x Thunderbolt 4, 1 x HDMI 2.0, 1 x DisplayPort 1.4; 1 x wyjście audio 3,5 mm; gigabit
Ethernet, 4 x USB 3.2 Type-A, 1 x USB 3.2 Type-B i 1 x USB 3.2 Type-C

– Certyfikaty ENERGY STAR® i TCO Certified Edge

Najważniejsze zalety komputerów ThinkPad

Laptopy ThinkPad z serii T to podstawa produktywnej pracy. Dzięki licznym opcjom klienci mogą je
precyzyjnie dostosować do swoich potrzeb — dostępne są też specjalne konfiguracje dla sektora opieki zdrowotnej. ThinkPad T14 i można zamówić z funkcjami przeznaczonymi dla pracowników opieki medycznej, takimi jak powłoka przeciwdrobnoustrojowa. Czytnik linii papilarnych zgodny z normą FIPS-201, czytnik RFID oraz opcjonalne ekrany z zabezpieczeniem Privacy Guard lepiej chronią poufne dane pacjentów. Oferta komputerów ThinkPad z serii T obejmuje modele ThinkPad T14s i, T14 i oraz T15 z procesorami Intel Core vPro 11. generacji, a także ThinkPad T14s i T14 z procesorami AMD Ryzen 5000 Series Mobile.

Rzut oka na funkcje — pełne informacje zawiera arkusz danych technicznych

– Procesory w konfiguracji do Intel Core vPro 11. generacji lub najnowsze procesory AMD Ryzen 5000 Mobile

– Wyświetlacz do 14”, UHD, HDR, Dolby Vision®, 500 nitów lub 15,6”, UHD, HDR Dolby Vision, 600 nitów

– Grafika Intel UHD, Intel® Iris® Xe lub NVIDIA MX450; zintegrowana grafika AMD Radeon w modelach z procesorami AMD Ryzen Intel® Wi-Fi 6E (modele z procesorem Intel), Intel® Wi-Fi 6 (modele z procesorem AMD i wybrane z procesorem Intel)

– Opcjonalna łączność 5G poniżej 6 GHz lub 2×2 MIMO CAT12 4G w modelach ThinkPad T14s i oraz T14s; do 4×4 MIMO CAT16 4G w T14 i, do 2×2 MIMO CAT16 4G w modelu T15

– Hybrydowa kamera na podczerwień (IR) o rozdzielczości FHD w modelach T14s, kamera HD lub hybrydowa HD z IR w modelach T14 i T15

– Dolby Audio Speaker System z głośnikami skierowanymi w stronę użytkownika

– Funkcje zabezpieczeń ThinkShield, w tym czytnik linii papilarnych Match-on-Chip (wbudowany w przycisk zasilania w T14s) i wykrywanie obecności człowieka w T14s i

ThinkPad X13 i X13 Yoga oferują optymalne połączenie wydajności i mobilności. Te lekkie laptopy sprawdzają się w modelu pracy w domu i hybrydowej. Mają wyświetlacze o nowych proporcjach boków 16:10 i zapewniają stałą łączność, która ułatwia zachowanie kontroli nad codziennymi zadaniami. Oferta komputerów ThinkPad z serii X obejmuje modele ThinkPad X13 i oraz X13 Yoga z procesorami Intel Core vPro 11. generacji, a także ThinkPad X13 z procesorami AMD Ryzen 5000 Series Mobile.

Rzut oka na funkcje — pełne informacje zawiera arkusz danych technicznych

– Procesory w konfiguracji do Intel Core vPro 11. generacji lub najnowsze procesory AMD Ryzen 5000 Mobile

– Wyświetlacze do 13,3”, WQXGA, o proporcjach boków 16:10, z technologią redukcji światła
niebieskiego

– Grafika Intel Iris Xe; zintegrowana grafika AMD Radeon w modelach z procesorami AMD Ryzen

– Intel Wi-Fi 6 lub 6E w modelu ThinkPad X13 i, Intel Wi-Fi 6 w X13 i X13 Yoga

– Opcjonalna łączność 5G poniżej 6 GHz lub 2×2 MIMO CAT12 4G w modelach ThinkPad X13 i oraz X13; do 2×2 MIMO CAT12 4G w modelu X13 Yoga

– Hybrydowa kamera na podczerwień (IR) o rozdzielczości FHD w modelach X13, kamera HD lub hybrydowa HD z IR w modelu X13 Yoga

– Dolby Audio Speaker System z głośnikami skierowanymi w stronę użytkownika w X13

– Funkcje zabezpieczeń ThinkShield, w tym czytnik linii papilarnych Match-on-Chip wbudowany w przycisk zasilania i wykrywanie obecności człowieka w modelach z procesorami Intel

ThinkPad L14 i L15 wnoszą przystępne cenowo opcje do ekosystemu ThinkPad. Wprowadzane na rynek po dostępnych już modelach L13 i L13 Yoga z procesorami Intel nowe komputery oferują ulepszone funkcje zabezpieczeń i łączności. Dzięki temu użytkownicy mogą produktywnie pracować i współpracować, korzystając z różnych formatów laptopów. Zaprezentowana dziś oferta komputerów ThinkPad z serii Lobejmuje modele ThinkPad L14 i oraz L15 i z procesorami Intel Core vPro 11. generacji, a także ThinkPad L14 i L15 z procesorami AMD Ryzen 5000 Series Mobile.

Rzut oka na funkcje — pełne informacje zawiera arkusz danych technicznych:

– Procesory w konfiguracji do Intel Core vPro 11. generacji lub najnowsze procesory AMD Ryzen 5000 Mobile

– Wyświetlacze do 14” FHD lub 15” FHD

– Grafika Intel UHD, Intel Iris Xe lub NVIDIA MX450; zintegrowana grafika AMD Radeon w modelach z procesorami AMD Ryzen

– Intel Wi-Fi 6 i do 2×2 MIMO CAT12 4G

– Kamera internetowa HD lub hybrydowa HD na podczerwień

– Dolby Audio

– Zabezpieczenia ThinkShield obejmują czytnik linii papilarnych Match-on-Chip oraz samonaprawiający się BIOS SecureBio

ThinkPad P14s, P14s i oraz P15s — najbardziej mobilne stacje robocze Lenovo są przeznaczone do pracy w ruchu i działają płynnie z takimi aplikacjami jak AutoCAD LT®, Autodesk® Revit® czy SolidWorks®. 14- calowy model P14s ma procesor AMD Ryzen 5000 Series Mobile ze zintegrowaną grafiką AMD Radeon. Wraz z 15-calowym ThinkPadem P15s można go też skonfigurować z procesorami Intel Core 11. generacji oraz dedykowaną profesjonalną kartą graficzną NVIDIA T500 ze zwiększoną liczbą rdzeni CUDA i 4 GB pamięci VRAM. Fabryczna kalibracja kolorów X-Rite umożliwia uzyskiwanie wiernych kolorów bezpośrednio po rozpakowaniu komputera. To kolejny przykład na to, że te zmodernizowane laptopy umożliwiają kreatywną pracę zaawansowanym użytkownikom, studentom, projektantom i inżynierom niezależnie od miejsca.

Rzut oka na funkcje — pełne informacje zawiera arkusz danych technicznych:

– Procesory w konfiguracji do Intel Core vPro 11. generacji lub najnowsze procesory AMD Ryzen 5000 Mobile

– Wyświetlacz do 14”, UHD, HDR, Dolby Vision, 500 nitów lub 15,6”, UHD, HDR Dolby Vision, 600 nitów

– Grafika do Intel Iris Xe lub NVIDIA T500; zintegrowana grafika AMD Radeon z procesorami AMD Ryzen tylko w modelu P14s

– Wi-Fi 6E (modele z procesorem Intel), Wi-Fi 6 (modele z procesorem AMD)

– Do 4×4 MIMO CAT16 4G w P14s i oraz P15s; do 2×2 MIMO CAT12 4G w P14s

– Kamera internetowa HD lub hybrydowa HD na podczerwień

– Dolby Audio Speaker System z głośnikami skierowanymi w stronę użytkownika

– Zabezpieczenia ThinkShield obejmują czytnik linii papilarnych Match-on-Chip oraz opcjonalny czytnik kart inteligentnych

Orientacja na klientów oraz szeroka oferta umożliwiają Lenovo maksymalizowanie wartości dla klientów oraz przyspieszanie cyfryzacji ich firm. Lenovo pomaga klientom w przezwyciężaniu wyzwań związanych z przechodzeniem do środowiska hybrydowego, dostarczając zarówno rozwiązania do centrów danych, jak i komputery osobiste, oprogramowanie oraz pełną ofertę usług. Więcej informacji o rozwiązaniach Lenovo dla przedsiębiorstw można znaleźć tutaj.

„Praca w domu i nowe, hybrydowe style pracy stymulują wprowadzanie ulepszeń w kamerach, funkcjach audio oraz zabezpieczeniach, co sprzyja efektywnej pracy i produktywności”powiedział Jerry Paradise, wiceprezes ds. globalnej oferty i zarządzania produktami dla firm w Lenovo PCSD. „Projektowanie, konstruowanie, produkcja i dostarczanie innowacyjnych technologii, które zapewniają wybór i zaspokajają potrzeby użytkowników końcowych, to nieodłączne składniki DNA marki ThinkPad. Realizacja tych zadań i jednoczesne osiąganie celów redukcji emisji świadczą o naszym zaangażowaniu w zrównoważony rozwój na przyszłość”.

Dostępność i ceny produktów na polskim rynku będą znane wkrótce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *