Najnowszy Forbes Polska z rankingiem „Diamenty Forbesa 2021”

28 stycznia w sprzedaży ukazał się nowy numer magazynu Forbes z dodatkiem „Diamenty Forbesa 2021”. W lutowym wydaniu miesięcznika znajdziemy zestawienie najszybciej rozwijających się polskich firm. Nagrodzone firmy zostały podzielone na trzy kategorie według przychodów ze sprzedaży w ostatnim roku obrachunkowym: małe z przychodem ze sprzedaży od 5 do 50 mln zł, średnie z przychodem 50 – 250 mln zł, duże z przychodem ponad 250 mln zł. Przedsiębiorstwa, które znalazły się na liście, mogą szczycić się tytułem Diamentów Forbesa 2021.

 

– W tym roku nie widać jeszcze na liście Diamentów Forbesa wpływu pandemicznego kryzysu, ale… zdominowana przez firmy produkcyjne lista jest na wirusa odpornamówi Paweł Zielewski, redaktor naczelny „Forbes Polska”. Wydarzenia 2020 roku nauczyły biznes umiejętnego wykorzystania technologii, która była dostępna od lat, i elastyczności, która istniała dotychczas w słownych deklaracjach firm. Oczywiście już teraz można spekulować, które firmy nie znajdą się na liście Diamentów 2022, ale jedno nie ulega wątpliwości – produkcyjna śmietanka polskich przedsiębiorstw ma na niej swoje stałe miejsce dodaje Paweł Zielewski.

Wyróżnione przedsiębiorstwa są podzielone według województw. Tegoroczna lista jest rekordowo długa – liczy blisko 15 tysięcy firm, którym firma badawcza Bisnode Polska przyznała pozytywny rating wiarygodności i ryzyka współpracy, a które jednocześnie mają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają z płatnościami.

Bisnode Polska już po raz trzynasty jest partnerem rankingu. W zestawieniu znalazły się firmy, które w trzech ostatnich latach najszybciej zwiększały swą wartość. Pod uwagę brano takie firmy, które do KRS złożyły sprawozdanie finansowe lub przesłały je do Bisnode. Do zestawienia nie trafiają firmy znajdujące się w upadłości lub likwidacji.

Z rankingiem „Diamenty Forbesa 2021” można się zapoznać również na www.forbes.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *