Najnowszy LG G8s ThinQ

Trzy aparaty – w tym ultraszerokokątny o polu widzenia 136 stopni, możliwość sterowania smartfonem za pomocą gestów i odblokowywania z wykorzystaniem zaawansowanych metod biometrycznych jak np. rozpoznawanie układu naczyń krwionośnych czy twarzy oraz przedni aparat z czujnikiem ToF, który wynosi selfie na jeszcze wyższy poziom – taki jest LG G8s ThinQ, który właśnie zadebiutował w Polsce. W trakcie promocji, każdy użytkownik będzie mógł odebrać prezenty o wartości 1000 złotych.

 

 

Trzy obiektywy, trzy punkty widzenia

LG G8s ThinQ wyposażony został w trzy obiektywy – superszeroki, teleobiektyw i standardowy. Szerokokątny obiektyw pozwala na zarejestrowanie kadru o rozpiętości do aż 136 stopni. Podobnie jak w LG V40 ThinQ, oprogramowanie smartfona pozwala na automatyczne zarejestrowanie zdjęć z trzech obiektywów i połączenie ich w efektowną animację.

Najbardziej zaawansowany tryb portretowy

Zaawansowany przedni aparat Z Camera pozwala też na robienie unikalnych zdjęć selfie z wykorzystaniem trybu portretowego. Z Camera analizuje promieniowanie podczerwone odbite od obiektów i na tej podstawie oblicza głębię fotografowanej sceny. Sposób ten jest dużo szybszy i dokładniejszy niż tradycyjne czujniki obrazu. Dzięki temu rozwiązaniu możliwa jest również kontrola głębi podczas filmowania (Video Depth Control) oraz rozpoznawanie twarzy Face Unlock.

W przeciwieństwie do obecnych na rynku rozwiązań potrafiących wyróżnić fotografowaną postać i tło, dzięki pomiarowi odległości w przednim aparacie LG G8s ThinQ można kontrolować intensywność rozmycia tła do aż 256 poziomów.

Najwyższa jakość aparatu

Najwyższą jakość wykonywanych przez LG G8s ThinQ zdjęć potwierdziła niezależna i działająca non-profit organizacja VCX. Eksperci obiektywnie oceniali fotografie, bazując na konkretnych parametrach. Oceniane zdjęcia były wykonane zarówno w dobrych, średnich jak i słabych warunkach oświetleniowych. Ponadto eksperci sprawdzili jak G8s ThinQ radzi sobie z fotografiami wykonanymi z wykorzystaniem lampy błyskowej oraz ocenili wydajności i szybkości działania aplikacji aparatu. Finalny wynik 77 punktów ulokował LG G8s ThinQ na samym szczycie rankingu. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie vcx-forum.org.

Nowy standard zabezpieczenia telefonu

LG G8s ThinQ wyposażony został w zaawansowaną funkcję identyfikacji użytkownika w oparciu o unikalną budowę naczyń krwionośnych dłoni – Hand ID. Taki sposób zabezpieczenia telefonu możliwy jest dzięki aparatowi Z Camera z czujnikiem obrazu ToF oraz czujnikowi podczerwieni. Metoda ta zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa niż standardowy czujnik linii papilarnych. Czujniki analizują kształt, rozmiar oraz inne unikalne cechy naczyń krwionośnych dłoni. Aby odblokować smartfon LG G8s ThinQ, wystarczy przed obiektywem przedniego aparatu ustawić dłoń na ułamek sekundy.

Technologia ToF pozwoliła również na zastosowanie dużo bezpieczniejszej formy odblokowywania smartfona za pomocą funkcji Face Unlock. Przedni aparat widzi obiekty przestrzennie, a na ocenę odległości nie ma wpływu światło z zewnętrznych źródeł. Możliwe jest odblokowanie smartfona w ten sposób nawet w całkowitych ciemnościach. Co więcej, ze względu na analizowanie głębi nie można oszukać funkcji Face Unlock ustawiając przed obiektywem zdjęcie twarzy.

Tradycyjnie już LG G8s ThinQ wyposażony został również w czytnik linii papilarnych. Dodając do tego możliwość odblokowywania za pomocą wzoru lub kodu, LG G8s ThinQ daje każdemu użytkownikowi możliwość idealnego dopasowania najwygodniejszej i najbezpieczniejszej metody odblokowywania urządzenia. Wszystkie te metody mogą być stosowane jednocześnie.

Sterowanie gestami

Ponadto, aparat Z Camera pozwolił na zaimplementowanie funkcji rozpoznawania gestów Air Motion, która znacznie zwiększa komfort użytkowania smartfona. Dzięki niej, użytkownicy mogą odbierać i kończyć połączenia telefoniczne, wykonywać zrzuty ekranu, przełączać się między aplikacjami lub regulować głośność muzyki – wszystko to bez dotykania urządzenia. Funkcje te przydadzą się szczególnie podczas jazdy samochodem, gotowania czy zabawy z dzieckiem.

W LG G8s ThinQ zastosowano funkcję Video Depth Control. Dzięki niej filmy będą wyglądały jak nagrane za pomocą profesjonalnej kamery. Analizując dystans oraz głębię sceny, smartfon daje możliwość nagrania filmu z zaznaczeniem dwóch planów.

Rozrywka w znakomitej jakości

Oprócz wyjątkowego aparatu, smartfon LG G8s ThinQ wyposażony został w ekran OLED. Duży ekran FullVision HD+ (2248 x 1080 pikseli) ma przekątną 6,21 cala, gwarantującą niesamowite bogactwo detali. Smartfon napędzany jest przez procesor Qualcomm Snapdragon 855, a za grafikę odpowiada układ Adreno™ 640. Całość wspomagana jest przez 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej, która może być rozszerzana za pomocą karty pamięci.

Zachwycająca jakość dźwięku

Najwyższa jakość dźwięku jest standardem w smartfonach LG. Pod tym względem model LG G8s ThinQ nie stanowi wyjątku i jest wyposażony w głośniki stereo. W smartfonie zastosowano system DTS:X, odpowiadający za realistyczne efekty dźwięku przestrzennego oraz Meridian Sound Tuning, poprawiający jakość odtwarzanego dźwięku.

Norma militarna i wodoszczelność

Już tradycyjnie dla smartfonów LG, G8s ThinQ przetestowany został według standardów Armii Stanów Zjednoczonych, otrzymując certyfikat MIL-STD 810G. Obudowa smartfona spełnia założenia normy IP68.

1000 złotych w prezencie od LG

Decydując się za zakup LG G8s ThinQ do 15 sierpnia 2019 każdy klient będzie mógł otrzymać prezenty o wartości 1000 złotych. Po rejestracji na stronie promocyjnej LG zwróci w gotówce (czek BLIK do wypłaty w bankomacie) 400 zł, a kolejne 600 zł to voucher na naprawę wyświetlacza.

Cena: 3 299zł

Specyfikacja techniczna

 • Procesor: Qualcomm® Snapdragon™ 855
 • Ekran: 6.2-inch 18.7:9 FHD+ OLED FullVision (2248 x 1080)
 • Pamięć: 6GB RAM/128GB pamięci wewnętrznej
 • Aparat Tylny:
 • 12 MP, F/1.8, 26mm (standardowy), 1.4µm, OIS, PDAF
 • 13 MP (szeroki), F/2.4 , 16mm, 1.0µm
 • 12 MP, 52mm (teleobiektyw), F/2.6, 1.0µm, 2x optical zoom, OIS, PDAF
 • Aparat Przedni:
 • 8MP (F1.9/1.12μm/80°), FF
 • ToF Sensor 224px x 172px (F1.4/14 μm/80°)
 • Bateria: 3 550mAh
 • Inne: Hand ID / Face Unlock / Air Motion / Głośniki Stereo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *