Platforma Canal+/ Canal+ PolskaSieci kabloweSport w TV

Największa gala sportów walki w tym roku! ONE Fight Night 7 na żywo w Fightklubie!

W piątek 24 lutego oczy całego świata sportów walki zwrócone będą na Lumpinee Boxing Stadium. Właśnie na tym legendarnym obiekcie odbędzie się kolejna gala ONE Fight Night z pojedynkami w czterech różnych dyscyplinach. Na żywo w Fightklubie!

 

Spośród wszystkich walk, które zaplanowano w Bangkoku, zdecydowanie na pierwszy plan wysuwa się główne starcie wieczoru, w którym były król MMA w wadze koguciej, John „Hands of Stone” Lineker, stanie w szranki ze wschodzącą supergwiazdą, Fabricio „Wonder Boyem” Andrade. Pojedynek dwóch Brazylijczyków ma dać ostateczną odpowiedź, który z nich rządzi w kategorii koguciej i który będzie z dumą nosił pas mistrza świata ONE.

Lineker i Andrade to zagorzali przeciwnicy, którzy w oktagonie spotkali się już w październiku ubiegłego roku podczas gali ONE on Prime Video 3. Tamto starcie zakończyło się rozczarowującym brakiem rozstrzygnięcia, wynikającym z kontuzji Linekera. W połowie trzeciej rundy jego rywal wyprowadził wówczas nielegalny, choć i niecelowy cios, który jednak uniemożliwił „Hands of Stone” kontynuowanie walki. Można powiedzieć, że taki werdykt okazał się dla niego zbawienny, chwilę wcześniej Lineker był bowiem w bardzo poważnych tarapatach. W piątkową noc Andrade będzie chciał zwieńczyć dzieło zniszczenia, jego rodak na pewno jednak przygotuje się tej walki znacznie lepiej i będzie chciał udowodnić, że to on jest mistrzem wagi koguciej. Jakim wynikiem zakończy się to starcie? Odpowiedź na żywo na antenie Fightklubu!

Drugą mistrzowską walką zaplanowaną w Bangkoku będzie pojedynek Tawanchaia PK.Saenchaia z Jamalem Yusupovem o pas Muay Thai w wadzie piórkowej. Pierwszy z nich broni tytułu, który zdobył pokonując znakomitego Petchmorakota Petchyindee. 23-letni fenomenalnie uderzający Taj tym razem będzie musiał zmierzyć się z solidną turecką przeszkodą, Jamalem Yusupovem, który w ONE Championship nie poniósł jeszcze ani jednej porażki, a jego potężnej lewej ręki boją się wszyscy fighterzy pojawiający się w klatce. Petchmorakot zna jednak swoją wartość, nie bez kozery też określany jest jednym z najzdolniejszych wojowników swojego pokolenia. Czy w stolicy Tajlandii zaprezentuje wszystkie swoje walory?

Podczas ONE Fight Night 7 bardzo ciekawie zapowiadają się dwie walki w grapplingu, formule, która coraz szerzej rozpycha się łokciami w main eventach ONE Championship. W stolicy Tajlandii w oktagonie zaprezentują się czołowy specjalista BJJ w Europie, Tommy Langaker oraz wielokrotny mistrz świata w sambo, Ualim Kurzhevem. Pierwszy z nich w swoim ostatnim pojedynku w imponującym stylu pokonał Renato Canuto i zrobi wszystko, aby podążać zwycięską ścieżką. Drugim grapplingowym pojedynkiem zasługującym na uwagę będzie potyczka amerykańskiej gwiazdy BJJ, Danielle Kelly z Ayaką Miurą, znakomitą fighterką MMA posiadającą m.in. czarny pas judo.

Z kolei na fanów kick-boxingu w piątkową noc czeka m.in. interesujące starcie dwóch potężnych wojowników, Andrei Stoicy z Rumunii z Albańczykiem Françesko Xhają. Dla Rumuna będzie to już szósta walka w ONE Championship. Póki co „Mister KO” może pochwalić się dodatnim bilansem, wygrał bowiem starcia z Ibrahimem El Bounim, Andersonem Silvą i Giannisem Stoforodisem, musiał jednak uznać również wyższość Tharika Khbabeza i Romana Kryklii. W Bangkoku Stoica będzie faworytem, Albańczyk uderza jednak na tyle mocno, że równie dobrze może zakończyć walkę nokautem na swoją korzyść.

Podczas weekendowej gali ONE w oktagonie zobaczymy również aż troje przedstawicieli z Indonezji, którzy będą chcieli udowodnić, że ich kraj jest liczącą się siłą na mapie światowego MMA. Mający na koncie serię siedmiu kolejnych zwycięstw – w dodatku wszystkie z nich odniesione w pierwszych rundach! – Eko Roni Saputra, będzie walczył o to, aby znaleźć się w pierwszej piątce rankingu wagi muszej. Dokona tego, jeśli w Bangkoku zatrzyma byłego pretendenta do tytułu mistrza świata, Danny’ego Kingada.

O podtrzymanie imponującej serii zwycięstw walczyła będzie także Linda Darrow, czołowa fighterka wagi atomowej, mogąca pochwalić się doskonałym rekordem 6-0. W Bangkoku bilans ten spróbuje zepsuć Brazylijka Victoria Souza. Z kolei w walce otwierającej całą galę ONE Fight Night 7 zobaczymy dobijającego się do pierwszej piątki rankingu wagi słomkowej Adriana Mattheisa, który skrzyżuje rękawice z utalentowanym Chińczykiem Zelangiem Zhaxim.

Gala ONE Friday Fight Night 7 w nocy z piątku na sobotę (24/25 lutego) o godz. 2:00 na żywo w Fightklubie! 

Main Card gali ONE Fight Night 7: Lineker vs Andrade

John Lineker vs Fabricio Andrade 

Tawanchai PK.Saenchai vs Jamal Yusupov 

Martin Nguyen vs Shamil Gasanov 

Danielle Kelly vs Ayaka Miura 

Eko Roni Saputra vs Danny Kingad 

Saemapetch Fairtex vs Zhang Chenglong 

Andrei Stoica vs Francesko Xhaja 

Linda Darrow vs Victoria Souza 

Uali Kurzhev vs Tommy Langaker 

Adrian Mattheis vs Zelang Zhaxi 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *