Technologia - Promocje

NanoCell, OLED, czy QLED – który telewizor LG wybrać?

Szukasz nowego telewizora? Jedną z najchętniej wybieranych marek jest LG. Koreański producent ceniony jest za intuicyjny system webOS, a także – doskonały design proponowanych sprzętów. Zobacz, jaki model urządzenia wybrać, by cieszyć się najlepszą jakością obrazu i dźwięku!

 

Jak wybrać telewizor – najważniejsze kwestie

Patrząc na specyfikację techniczną telewizorów, możesz się zastanawiać, które parametry naprawdę mają znaczenie. Powinny być one dla ciebie wskazówką co do tego, który model jest warty twojej uwagi. Zacznij od matrycy – najczęściej spotkasz się z modelami LED, ulepszoną technologią LED, czyli NanoCell, a także – modelami OLED, które są najbardziej nowoczesne, a przez to – najdroższe.

To jednak dopiero początek! Dobrze przeanalizować też takie pozycje, jak:

• procesor;

• technologie optymalizacji obrazu i dźwięku;

• łatwe sterowanie;

• system smart TV;

• przekątna;

• rozdzielczość;

• atrakcyjny design;

• złącza – ich liczba i rodzaje.

Telewizora NanoCell, OLED, QLED – czym się różnią?

Zastanawiasz się, czym różnią się telewizory NanoCell, OLED, QLED? Słusznie – bo technologia wykonania matrycy telewizora wpływa bezpośrednio na cenę urządzenia.

Podstawowe sprzęty to telewizory LED – na rynku jest ich duży wybór. Od lat jednak producenci pracowali nad tym, by ulepszyć tę technologię – tak powstały sprzęty NanoCell. Wykorzystują one nanokryształy, dzięki którym powstaje światło o specyficznym widmie, które – po przejściu przez filtry – pozwala uzyskać czyste kolory podstawowe RGB. Barwy na ekranie są więc nasycone – szczególnie spektakularnie prezentuje się w to w filmach przyrodniczych i podróżniczych. Pamiętaj jednak, że NanoCell, w odróżnieniu od OLED, to po prostu rozbudowana i unowocześniona matryca LED. Podobnie zresztą jak QLED – ta technologia, która do niedawna była zarezerwowana wyłącznie dla marki Samsung, wykorzystuje z kolei technologię kropek kwantowych (stąd nazwa – quantum dot light-emitting diodes – QLED).

Na tym tle OLED to prawdziwa rewolucja. To już nie poprawiona matryca LED, lecz taka, która jest skonstruowana z samoświecących pikseli. Dzięki temu nie wymaga ona dodatkowego podświetlenia, a obraz prezentowany na ekranie może osiągnąć doskonały kontrast i odwzorowanie szczegółów. Sprzęty tego typu cechują się także dobrymi kątami widzenia i żywymi barwami. To również propozycje z wysoką częstotliwością odświeżania.

Te wszystkie innowacje wpływają jednak na cenę – tego typu urządzenia są najdroższe wśród wymienionych opcji. Jeśli jednak chcesz zainwestować w telewizor, z którego będziesz zadowolony przez kilka dobrych lat, OLED wydaje się najlepszym zakupem. Zwłaszcza, gdy jesteś miłośnikiem gier – OLED-y świetnie się sprawdzają w przypadku prowadzenia rozgrywek na konsoli.

Jaki telewizor kupić i ile kosztuje sprzęt LG?

Zastanawiasz się, który telewizor kupić? To zależy od zakładanego budżetu i twoich potrzeb. Przykładowo 55-calowy OLED to koszt 6300 zł, LED o tych samych wymiarach – ok. 4200 zł. Przy sztywno określonym pułapie cenowym, powinieneś zdecydować, czy zależy ci na jak największej przekątnej (wtedy dobrze rozejrzeć się za LED-em), czy na jakości obrazu – wówczas opłaca się zainwestować w OLED. Zwróć uwagę na modele NanoCell – 65-calowy sprzęt kupisz za niewiele ponad 3000 zł – to prawdziwa okazja!

Przed zakupem dobrze przeczytać recenzje użytkowników, którzy chętnie dzielą się opiniami o tym, jak telewizory sprawdzają się po kilku miesiącach korzystania. Jeśli szukasz sprzętu do gier, zwróć uwagę zwłaszcza na opinie fanów gamingu.

OLED, LED, a może NanoCell? Sprawdź wszystkie telewizory LG w sklepie MediaMarkt i zdecyduj, który sprzęt sprawdzi się najlepiej u ciebie w domu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *