NASA: niekończąca się podróż w Discovery Channel

Fascynujący dokument z okazji 60. rocznicy powstania Amerykańskiej Agencji Kosmicznej już 14 października na Discovery Channel.

Pierwsze lądowanie na Księżycu, umieszczenie łazika na Marsie i rozległa sieć satelitów monitorujących stan naszej planety. NASA, czyli Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej to wizjonerska instytucja wyznaczająca pionierskie ścieżki w dziedzinie badań o wszechświecie. Dzięki jej istnieniu diametralnie zmieniła się wiedza ludzkości o Ziemi, kosmosie oraz nas samych. Podstawą działań NASA jest nieustanne zaspokajanie ludzkiego pragnienia odkrywania i odpowiedzi na pytania o powstanie naszej planety. W filmie dokumentalnym autorstwa Rory Kennedy prześledzimy historię i osiągnięcia agencji w ciągu 60 lat jej istnienia. Nie zabraknie również miejsca na najbardziej nurtujące pytanie – co dalej z nami i naszą planetą? Fascynujący dokument – NASA: NIEKOŃCZĄCA SIĘ PODRÓŻ na Discovery Channel w niedzielę, 14 października o godz. 11:00.
W przeciwieństwie do innych gatunków, człowiek cechuje się nienasyconą żądzą wiedzy, nieustannie zastanawiając się nad sensem stworzenia. Ciekawość wpisana w ludzkie DNA popycha nas do poszukiwania odpowiedzi na fundamentalne pytania: jak powstaliśmy, czy jesteśmy tu sami i najważniejsze – co się z nami stanie?

W 60. rocznicę powstania NASA, Discovery kieruje uwagę widzów na tę historyczną instytucję, która zabrała nas na Księżyc, pokazała powierzchnię Marsa, a także umożliwiła poznać Układ Słoneczny oraz to co poza nim. Oprócz ważnych osiągnięć agencji w dziedzinie eksploracji kosmosu, film NASA: NIEKOŃCZĄCA SIĘ PODRÓŻ przedstawia też mniej znany obszar jej działalności. Pokazuje ogromną rolę, jaką odgrywa w monitorowaniu stanu naszej planety. Nieważne, jak daleko dotarłyby sondy NASA, zawsze kierują swój wzrok w stronę Ziemi – zbierając pomiary dotyczące oceanów, nieba, lodów i piasków – a wszystko po to, aby stawić czoła największemu wyzwaniu, jakim jest ochrona planety.

Zgromadzone przez NASA dane są niezbędne do zrozumienia przez ludzi zjawisk, mających miejsce na Ziemi: od topniejących w zawrotnym tempie pokryw lodowych Antarktydy po wybielanie i obumieranie raf koralowych. Informując dzisiaj o tych wyzwaniach, agencja przedstawia zapis zmian zachodzących na naszej planecie i jasno pokazuje ogrom zagrożeń, które przed nami stoją.
NASA: NIEKOŃCZĄCA SIĘ PODRÓŻ – film, którego reżyserem, producentem i narratorem jest nominowana do Oscara i laureatka nagrody Emmy za produkcję „Ostatnie dni w Wietnamie” – Rory Kennedy. Autorka przygląda się bliżej technologii, dzięki której NASA nie tylko zmieniła naszą wizję kosmosu, ale także naszej planety i nas samych. Pozostali producenci: Mark Bailey, Clare Tucker i Pat Bischetti; scenariusz Mark Bailey i Don Kleszy. Dla Discovery: producenci – Jon Bardin i Alexandra Moss; producent wykonawczy John Hoffman.

Premiera filmu dokumentalnego NASA: NIEKOŃCZĄCA SIĘ PODRÓŻ w niedzielę, 14 października, o godz. 11:00 na Discovery Channel wraz z powtórką o godz. 20:00.

Dokument będzie można obejrzeć również w ramach Kosmicznego Tygodnia na Discovery Science tego samego dnia, o godzinie 22:00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *