MediaPolsat BOXZapowiedzi TV

„Nasz nowy dom”: Cudowny czas w świątecznej atmosferze

Pełne radości spotkania z rodzinami w pierwszym odcinku specjalnym. W świątecznym okresie Katarzyna Dowbor, Martyna Kupczyk, Marta Kołdej, Maciej Pertkiewicz Wiesław Nowobilski oraz Przemysław Oślak sprawdzili, co słychać u bohaterów programu „Nasz nowy dom”, którym pięciodniowy remont odmienił życie. Jakie prezenty przyniósł dla nich Mikołaj? Jakie inne atrakcje na nich czekały?

 

Wspólne zacieśnianie więzi

Świąteczne odcinki programu „Nasz nowy dom” to już tradycja. Tym razem ekipa programu i rodziny spotykają się w scenerii zabytkowego pałacu Wąsowo w Wielkopolsce. Spędzają tam kilka dni pełnych atrakcji, a pierwszą z nich jest wspólna spotkanie, aby poznać się, porozmawiać i zacieśnić więzi. – Kochani tak bardzo się cieszę, że nie będziemy rozmawiać o remontach, tylko o sobie, o Was, bo jesteście dla nas prawie jak rodzina – podkreśla Katarzyna Dowbor.

Zachwycające zmiany na lepsze

Jako pierwsi przy świątecznym stole zasiadają bohaterowie 271. odcinka programu: pani Katarzyna i jej trójka dzieci: Paula, Hania i Antoś. Rodzina, która przeżyła pożar swojego domu, obecnie nie może się nachwalić odnowionego lokum. – Czujemy się rewelacyjnie. Nie spodziewaliśmy się w ogóle, że będziemy mieli tak piękny dom – mówi mama o budynku we wsi Dębowce. Ale to nie wszystko. Kobieta z dumą oznajmia, że niedługo wróci do pracy.

W ciepłej, domowej atmosferze przychodzi czas na wręczenie prezentów. Dziewczynki otrzymują wózki z lalkami, Antoś zestaw małego majsterkowicza, a pani Katarzyna cieszy się z wielofunkcyjnego robota kuchennego. Przy przygotowanym specjalnie przez architektkę Martę Kołdej płótnie Paula i Hania z chęcią angażują się w prace malarskie. Zadaniem każdej z rodzin jest przygotowanie specjalnej bombki na choince z ulubionymi świątecznymi elementami.

Spotkanie po latach

Następnie Katarzyna Dowbor, Maciej Pertkiewicz i Przemysław Oślak witają rodzinę z Podkarpacia. To pani Elżbieta z trójką dzieci: Karoliną, Kajetanem i Kubą. Co się wydarzyło w ich życiu przez cztery lata? – Nasze życie zmieniło się dzięki Wam. Stało się łatwiejsze, prostsze, nabraliśmy większej pewności – mówi kobieta, która podkreśla także wdzięczność za remont zmarłego półtora roku wcześniej taty Ryszarda. Nostalgiczny nastrój ustępuje dalszym radosnym rozmowom na temat bohaterów.

Po wspólnym śpiewaniu kolęd pora na rozpakowanie prezentów od Mikołaja. Karolina dostaje słuchawki bezprzewodowe i smartwatcha, Kajetan konsolę do gier, pani Elżbieta matę masująca, a Kuba smartfona i wygodny fotel do nauki i pracy. Rodzina ma także upominki dla ekipy programu, wśród nich pierniczki w kształcie domów.

Same radosne wieści

Z położonej niedaleko Poznania wsi Trzek na spotkanie przyjechała pani Teresa z Zosią i Wojtkiem, którzy dzięki programowi rozpoczęli nowy etap w życiu. – Dzieci są bardziej otwarte, odważne. Ja awansowałam w pracy Wczesniej nie do końca się czułam silna – zdradza z uśmiechem samotnie wychowująca dzieci kobieta. Radosną nowiną jest także poprawa zdrowia córki, do czego także przyczyniło się odnowienie domu.

Uśmiechy nie schodzą z twarzy bohaterów i w dalszej części. Zosia jest zachwycona wymarzonymi klockami, a Wojtek wygodnym fotelem do gier komputerowych. – Wszystkie prezenty trafione – mówi pani Teresa, która dzięki zestawowi kosmetyków może stworzyć w łazience „małe spa”. – Życzę wszytkim widzom, całej ekipie programu, wszystkim znajomym i rodzinie zdrowych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia i chciałabym jeszcze raz podziękować całej ekipie, Polsatowi i wszystkim, którzy w jakiś sposób przyczynili się do remontu naszego domu – dodaje ze wzruszeniem bohaterka odcinka numer 264.

Prezenty dla grzecznych dzieci

Reprezentantami województwa kujawsko-pomorskiego są pani Teresa, Kubą, Oskar i Hubert mieszkający we wsi Piaseczno. Po emocjonalnym powitaniu nadchodzi czas równie wzruszające opowieści, jak teraz mieszka się rodzinie w budynku, który przeszedł gruntowną metamorfozę. – Ja do tej pory nie mogę uwierzyć, że mam nowy dom – mówi mama, która także chwali swoich synów. A jak wiadomo, grzeczne dzieci dostają prezenty!

Występujący w roli Świętego Mikołaja Przemysław Oślak ze swojego przepastnego worka wyciąga klocki, przynęty spinningowe dla Kuby, plecak, słuchawki dla Huberta oraz puzzle, grę planszową dla Huberta. Każdy z chłopców otrzymuje także nowe buty. Z kolei w ręce pani Teresy trafia zestaw do makijażu. Nie może także zabraknąć specjalnej bombki z logo programu.

Drugi świąteczny odcinek programu „Nasz nowy dom” w niedzielę 18 grudnia o godz. 17:40 w Telewizji Polsat

Foto: Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *