nc+: 4K UltraBox – Test

 Kilka tygodni temu do naszej redakcji, dzięki uprzejmości platformy nc+, za co bardzo dziękujemy trafił do nasz najnowszy dekoder 4K UltraBox+. 

Już wcześniej pisaliśmy o wyglądzie nowego dekodera, porównaliśmy go do innych dekoderów nc+, a także pisaliśmy o transmisjach w jakości 4K.

Nowy dekoder nc+ został wyprodukowany przez firmę Technicolor, jest do dokładnie model USW4001NCP. Został wyposażony w dysk twardy o pojemności 1 TB który jest montowany od spodu dekodera, kablem eSata. 4K UltraBox+, posiada w sobie 8 tunerów satelitarnych, które pozwalają na jednoczesne nagrywanie 3 różnych kanałów i oglądanie czwartego oraz na Fast Zapping – bardzo szybkie przełączanie kanałów żeby mieć dostęp do tych nowych funkcji należy podłączyć dekoder do konwentera typu Unicable II. Wiele osób nas pytało o Wi-Fi, tak dekoder posiada kartę Wif-Fi oraz wejście Ethernet.

Oprogramowanie:

Soft do dekodera dostarcza znana wszystkim firma ADB, jest to to te same oprogramowanie które  znajduje się w starszych dekoderach nc+, TurboBox+, MediaBox+ czy WiFiBoxPremium+, są w nim wszystkie funkcje które już znamy typu NC+ GO, Radio + czy VOD.

Nowe funkcje:

Jakość 4K – aktualnie platforma nc+ prowadzi transmisje w technologi 4K z spotkań Ligi Mistrzów oraz Premier League na kanale Canal + Now 4K.
Fast Zapping – bardzo szybkie przełączenie kanałów
3x Rec- nagrywanie jednoczesne nagrywanie 3 różnych kanałów i oglądanie czwartego

Wygląd:

Dekoder został wykonany z bardzo dobrej jakości tworzywa, przypominające szczotkowane aluminium. Na frontowym panelu dekodera umieszczono trzy przyciski Power, które są podświetlane na biało i dwa przyciski „+” , „-„. Karta wkładana jest z prawej strony, w całości chowana. Z tyłu dekodera umieszczono wejście HDMI, USB 3.0, eSata do podłączenia dysku twardego 1TB, który jest montowany od dołu. Są tam również wejścia S/PDIF do dźwięku. Ethernet do internetu. Są również dwa wejścia antenowe.Pilot jest identycznie taki sam, który dostajemy do dekoderów z WiFi Box+.

Ogólne wrażenia:

4K UltraBox+, pomimo swoich małych rozmiarów, działa bardzo szybko i bardzo sprawnie, jest to zdecydowanie najlepszy dekoder platform cyfrowych jaki testowaliśmy do tej pory, dzięki Fast Zapping, kanały są przełączne bardzo bardzo szybko, jakość transmisji w jakości 4K jest realizowana na bardzo wysokim poziome, obraz bardzo ostry i wyraźny.

One thought on “nc+: 4K UltraBox – Test

 • 15 grudnia 2017 o 13:44
  Permalink

  Genialne…..
  Cytując:
  Na frontowym panelu dekodera umieszczono trzy przyciski Power, które są podświetlane na biało i dwa przyciski „+” , „-„.
  Czyli mamy 5 przycisków? Ja widzę 3 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *