NENT Group będzie pokazywała wyścigi INDYCAR SERIES w dziewięciu krajach do 2024 roku

Nordic Entertainment Group (NENT Group), jedna z najszybciej rozwijających się firm działających w obszarze streamingu, przedłużyła prawa do pokazywania wyścigów z cyklu NTT INDYCAR SERIES do 2024 roku. Należący do NENT Group serwis streamingowy Viaplay będzie nadal transmitował każdy z tych niezwykle popularnych w Ameryce Północnej wyścigów, w Szwecji, Finlandii, Danii, Norwegii oraz Islandii. Do tej grupy po raz pierwszy dołączy również Polska, Estonia, Łotwa oraz Litwa.

 

– Do 2024 roku Viaplay pokaże na żywo każdy wyścig z cyklu INDYCAR SERIES, w tym legendarny Indianapolis 500

– Widzowie Viaplay w Polsce będą mogli oglądać wyścigi INDYCAR SERIES już od nowego sezonu, który rozpocznie się w lutym 2022 roku

– NENT Group posiada prawa do transmisji wielu sportów motorowych, w tym wyścigów Formuły 1, NASCAR, W Series oraz MotoGP

Wyścigi z cyklu INDYCAR SERIES odbywają się od lutego do września i obejmują unikalną kombinację rywalizacji na torach ulicznych oraz torach zamkniętych, w tym także legendarny wyścig Indianapolis 500, znany na całym świecie jako ‘najwspanialsze widowisko w świecie wyścigów’. Sezon 2022 będzie 111-tym rokiem organizacji oficjalnych amerykańskich wyścigów samochodowych. Transmisje zawodów INDYCAR SERIES przygotowane przez NENT Group oferują najwyższej jakości studio oraz komentarze ekspertów w językach lokalnych.

W cyklu INDYCAR SERIES 2021 uczestniczą kierowcy z wielu krajów, w tym gwiazdy szwedzkiego motorsportu – Marcus Ericsson oraz Felix Rosenqvist, którzy już potwierdzili swój udział w nowym sezonie. INDYCAR SERIES 2021, kończący się niedzielnym wyścigiem Acura Grand Prix w Long Beach, był przełomowym dla Marcusa Ericssona (Chip Ganassi Racing), który po raz pierwszy zwyciężył w czerwcu w Detroit, by następnie zająć pierwsze miejsce w odbywającym się w sierpniu wyścigu w Nashville. Felix Rosenqvist (Arrow McLaren SP) powraca na tor po dramatycznym wypadku z połowy sezonu i planuje w pełni wykorzystać swój potencjał, który zapewnił mu tytuł debiutanta 2019 roku oraz zwycięstwo na torze Road America w Wisconsin w sezonie 2020.

Peter Nørrelund, NENT Group Chief Sports Officer: “Co tydzień, Viaplay zapewnia fanom wyścigów pojazdów na dwóch i czterech kołach, widok z miejsc w pierwszych rzędach podczas najlepszych zawodów sportów motorowych na świecie. Zainteresowanie INDYCAR SERIES w Europie nieustannie rośnie a sukcesy Marcusa Ericssona były turbodoładowaniem dla popularności tego cyklu w krajach nordyckich. Przedłużenie naszego partnerstwa z INDYCAR na kolejne trzy lata jest doskonałą wiadomością zarówno dla widzów Viaplay w regionie państw nordyckich, jak i na naszych rynkach międzynarodowych oraz idealnie pasuje do jednej z najszybciej rozwijających się firm w obszarze streamingu na świecie”.

Mark Miles, President oraz CEO Penske Entertainment Corp.: “Przełomowe zwycięstwo Marcusa Ericssona w Detroit, a następnie jego wygrana w inauguracyjnym Music City Grand Prix, były niespodziewanymi momentami sezonu 2021. Cieszymy się, że kibice Marcusa oraz Felixa Rosenqvista będą mieli możliwość doświadczenia kolejnych, równie poruszających chwil. Międzynarodowe zainteresowanie NTT INDYCAR SERIES znajduje się na niezwykle wysokim poziomie. Kierowcy z rekordowej liczby ośmiu krajów wygrywali wyścigi cyklu w tym sezonie. Z niecierpliwością czekamy na transmisje przygotowane przez Viaplay, które zaprezentują naszych odważnych sportowców w nadchodzących latach”.

Oprócz zawodów z cyklu INDYCAR SERIES, portfolio NENT Group w obszarze sportów motorowych obejmuje transmisje wyścigów Formuły 1, NASCAR, W Series, MotoGP, Nürburgring 24 Hours, Ferrari Challenge, DTM, Formuły 2, Porsche Supercup oraz Formuły Renault Eurocup.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *