Netflix ogłosił, kto zagra w „Wiedźminie”

Jednką z kluczowych ról – Ciri, księżniczki Cintry – zagra Freya Allan (Wojna światów, Kraina bezprawia). W pozostałe postacie z dworu w Cintrze wcielą się:Jodhi May (Gra o Tron, Geniusz) jako Królowa Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson (Fortitude), który zagra jej męża – rycerza Eista oraz Adam Levy(Knightfall, Przekręt) w roli druida Myszowora.

 

 

  • Jednką z kluczowych ról – Ciri, księżniczki Cintry – zagra Freya Allan (Wojna światówKraina bezprawia). W pozostałe postacie z dworu w Cintrze wcielą się:Jodhi May (Gra o TronGeniusz) jako Królowa Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson(Fortitude), który zagra jej męża – rycerza Eista oraz Adam Levy(Knightfall,Przekręt) w roli druida Myszowora.
  • Czarodziejkę Yennefer zagra Anya Chalotra (A.B.C.Wanderlust). MyAnna Buring (Ripper Street: Tajemnica Kuby RozpruwaczaLista płatnych zleceń) wcieli się w Tissaię – rektorkę akademii czarodziejek w Aretuzie. Wiadomo już także, kto pojawi się w roli innych adeptek magii: Mimi Ndiweni (Black Earth Rising) zagra Fringillę a Therica Wilson-Read (Profil) – Sabrinę. Wśród członków obsady znalazła się także Millie Brady (Upadek królestwaTeen Spirit), która zagra wygnaną księżniczkę Renfri.
  • Nowi członkowie obsady dołączą do Henry’ego Cavilla (Mission Impossible – FalloutLiga Sprawiedliwości), który wcieli się w postać Geralta z Rivii. Kolejne ogłoszenia pojawią się wkrótce.
  • Showrunnerka i producentka wykonawcza serialu Wiedźmin – Lauren Schmidt Hissrich (Marvel: Daredevil, Marvel: The Defenders, Umbrella Academy) – skomentowała ogłoszenie obsady: „Casting do serialu Wiedźmin był jednym z największych projektów w mojej karierze i bez wątpienia najbardziej ekscytującym. Nie mogę się doczekać, aż nasi wspaniali aktorzy tchną życie w te kultowe i uwielbiane postacie, dzieląc się ich wyjątkowymi historiami z widzami na całym świecie.”
  • Cztery odcinki serialu (w tym pierwszy) wyreżyseruje Alik Sacharow (House of CardsGra o tron). Kolejne – Alex Garcia Lopez (Marvel: Luke Cage, Utopia) i Charlotte Brändström (OutlanderOdpowiednikZaginiona) (po dwa odcinki).
  • Oparty na bestsellerowej serii powieści serial Wiedźmin to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *