MediaNetflixZapowiedzi TV

Netflix prezentuje światu koreańskie produkcje bezscenariuszowe

Programy rozrywkowe i reality TV należą do ulubionych produkcji Koreańczyków. Teraz rosnąca oferta treści bezscenariuszowych Netflix pozwala odkryć te wyjątkowe i szalenie nowatorskie tytuły fanom kultury koreańskiej i reszcie widzów z całego świata.

 

W tym roku Netflix zaprezentuje przynajmniej osiem koreańskich produkcji bez scenariusza, czyli dwa razy więcej niż w zeszłym roku. Nasza kreatywność i pracowitość czyni z Netflix pioniera w dzieleniu się z widzami z całego świata koreańskimi programami tego typu.

Dziś mamy przyjemność przedstawić widzom przedsmak nadchodzącej oferty. Znajdą się w niej programy o przeróżnej tematyce, jak randkowanie, sprawność fizyczna, gry umysłowe i zombie, a użytkownicy będą mogli oglądać nowy tytuł bezscenariuszowy co miesiąc lub dwa.

Nowe zasady, nowe miejsce, nowe „Piekło”

Na początek zaprezentujemy trzeci sezon gorącego programu randkowego „Piekło singli”. Zmiana zasad i lokalizacji na pewno sprawi, że romantyczne przygody uczestników będą jeszcze ciekawsze.

Gdy pod koniec roku 2020 otrzymaliśmy propozycję nagrania „Piekła singli”, w Korei nie było zbyt wielu programów randkowych. Postanowiliśmy wypełnić tę lukę na lokalnym rynku, a w efekcie podbiliśmy serca fanów z całego świata. Pierwszy sezon tego reality show został pierwszym koreańskim programem bezscenariuszowym, który zadebiutował w światowym Top 10 seriali nieanglojęzycznych. Drugi sezon podniósł poprzeczkę jeszcze wyżej, bo spędził w globalnym Top 10 cztery tygodnie i uzyskał jeszcze więcej godzin oglądania.

Jedną z cech naszych programów bezscenariuszowych jest to, że produkcja całego sezonu jest zakończona przed premierą — w przeciwieństwie do produkcji telewizyjnych, w przypadku których co tydzień trafia na antenę nowy odcinek. Pozwala nam to uzyskać wyższą jakość i przygotować dla widzów napisy lub dubbing, dzięki czemu użytkownicy z ponad 190 krajów mogą oglądać program w tym samym czasie.

Świeże podejście do znanego tematu

Randkowe i survivalowe reality TV to popularne na całym świecie formaty, które postanowiliśmy nagrać w naszym charakterystycznym stylu. Nowatorskie podejście do opowiadania o młodej miłości pokazuje program reality TV „19/20”, który w nieznany wcześniej sposób przywołuje młodzieńcze romantyczne wspomnienia.

Przedstawiający ekstremalne zmagania program „Silni i sprawni: Starcie stu” to obecnie numer 2 na liście Top 10 nieanglojęzycznych seriali z całego świata. Produkcja ta znalazła się również na liście Top 10 w 62 krajach i regionach z całego świata. Już za 2 tygodnie dowiemy się, kto wygrał! Kolejny tytuł to „Syrena:Kto przetrwa na wyspie?”, w którym najsprawniejsze Koreanki z różnych środowisk (i o różnych zawodach) próbują przetrwać na bezludnej wyspie.

Dzięki temu, że za wszelką cenę staramy się zachowywać wizję twórców, mamy okazję współpracować z najlepszymi koreańskimi showrunnerami i artystami w branży treści bezscenariuszowych. Jeong Jong-yeon, który jest pionierem pełnych intryg koreańskich programów survivalowych, wymyślił kolejną z naszych propozycji — „Diabelski plan”.

A jako że Korea słynie z zombie, postanowiliśmy przenieść ten gatunek na wyższy poziom w programie „Zombieverse”, w którym uczestnicy walczą o przetrwanie na ulicach Seulu opanowanego przez wygłodniałe potwory. Aby dodać tej produkcji realizmu, zatrudniliśmy zespół artystyczny, który pracował przy serialu „All of Us Are Dead”, a treningiem zombie zajęli się choreografowie z „Kingdom”.

W serwisie zadebiutuje też nasz pierwszy program w formacie „mid-form”. Krótkie, półgodzinne odcinki, oraz niewiarygodnie krótki czas produkcji wynoszący trzy miesiące pozwolą nam prezentować użytkownikom treści o świeżej i aktualnej tematyce.

Nasz plan jest prosty — chcemy tworzyć fantastyczne produkcje rozrywkowe dla różnorodnych widzów z Korei i reszty krajów świata. Dlatego tak bardzo cieszy nas rosnąca oferta tytułów bezscenariuszowych, które zdobywają coraz większe grono fanów. 

Więcej informacji o wszystkich programach rozrywkowych i reality TV zaplanowanych na rok 2023 tutaj.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *