MediaNetflixZapowiedzi TV

Netflix prezentuje zapowiedź sportowego serialu dokumentalnego “LALIGA: Nie tylko na boisku” (wideo)

LALIGA: Nie tylko na boisku to pierwszy sportowy serial dokumentalny Netflixa o najważniejszych hiszpańskich rozgrywkach piłkarskich.

 

Netflix prezentuje oficjalną zapowiedź pierwszego sportowego serialu dokumentalnego o zmaganiach w najważniejszej hiszpańskiej lidze piłkarskiej – LALIGA: Nie tylko na boisku. W produkcji ujrzymy m.in. Roberta Lewandowskiego, króla strzelców hiszpańskich rozgrywek i jednego z najlepszych piłkarzy świata. Premiera już 19 lipca.

 

 

LALIGA to nie tylko rywalizacja Lewandowskiego z Bellinghamem i Barcelony z Realem Madryt. To przede wszystkim pasja i emocje. Rozgrywki toczą się na boisku, ale także poza nim: w szatni, na trybunach, na obrzeżach stadionu, w czasie meczu, przed i po nim.

– Poznamy losy wielkich piłkarzy, którzy w 2024 roku zakończyli kariery, jak Rakitic, Mata czy Muniaín. Ukazana zostanie też między innymi historia odkrycia ubiegłego sezonu, jakim niewątpliwie była Giorona. Zobaczymy również z bliska, jak zawodnicy i kibice przeżywają Gran Derbi i oczywiście El Clásicomówi Álvaro Díaz, dyrektor ds. hiszpańskich produkcji non–fiction w Netflix.

– Jestem bardzo zadowolony z tego projektu. Po raz pierwszy jedna z głównych światowych lig piłkarskich odważyła się na taki serial. Netflix będzie najlepszym partnerem podróży za kulisy hiszpańskiej piłki nożnej. Widzowie doświadczą różnorodności i siły LALIGA. Zobaczą nie tylko ogromną więź między fanami i ich klubami, ale również presję, z jaką mierzą się piłkarze i trenerzy poza meczamiopowiada Martínez Roig, producent wykonawczy serialu.

Wydarzenia opowiedziane w serialu dokumentalnym skupią się na rozgrywkach LaLiga w sezonie 2023–2024. Mecze Primera División to jedne z najważniejszych i najlepszych starć piłkarskich na świecie, podczas których wyjątkowe kluby walczą w obronie prestiżu, ścierając się jednocześnie z własnymi słabościami. Nowy serial to kolejna produkcja z coraz szerszej oferty programów Netflix dotyczących sportu takich jak Formuła 1: Jazda o życie, Break Point czy Puchar Sześciu Narodów z bliska. Po raz pierwszy umożliwi spojrzenie za kulisy najwyższej klasy rozgrywkowej w Hiszpanii i poznanie osobistych historii bohaterów jednej z najpopularniejszych lig piłkarskich na świecie.

– Chcieliśmy pokazać bardziej ludzką stronę sportowców. Porozmawiać z nimi o zdrowiu psychicznym, dyskryminacji ze względu na wiek, podnoszeniu się po porażce, przywiązaniu do barw i miasta. Wszystkie kluby były bardzo zaangażowane w powstawanie tego dokumentudodaje Juan Gordon, producent filmowy Morena Films.

foto, źródło. Netflix

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *