Netflix zapowiada 7 nowych europejskich seriali (wideo)

Netflix podał szczegóły na temat tegorocznych premier 7 oryginalnych seriali wyprodukowanych w krajach europejskich. Wśród nich będą francuski „Mortel”, brytyjski „The English Game” oraz trzecia część „Domu z papieru”. Na 29 czerwca wyznaczono premierę drugiego sezonu „GLOW”, zapowiedziano trzeci sezon „Stranger Things” i poinformowano, że zdjęcia do „Wiedźmina” będą kręcone na przełomie 2018 i 2019 w całości w Europie.

 

 

Seriale z Europy

Podczas konferencji Netflix zaprezentował po raz pierwszy 10 nowych projektów realizowanych w Europie, obejmują one 7 seriali, 2 filmy dokumentalne oraz jeden film pełnometrażowy.

7 nowych europejskich seriali oryginalnych to:

Pierwszy holenderski serial Netflixa, za który odpowiada firma produkcyjna Pupkin i którego premiera planowana jest na 2019 r. Akcja rozgrywać się będzie w Amsterdamie – mieście niczym nieograniczonej wolności. Grupa studentów, która ma wszystko, czego tylko zapragnie: młodość, pieniądze, seks, władzę przez przypadek otwiera portal prowadzący do demonicznego świata z czasów niderlandzkiego złotego wieku.

„Mortel” (Francja). Piąty oryginalny serial Netflixa z Francji opowiada o nastolatkach, których losy splotła nadprzyrodzona siła. Twórcą serialu jest Frédéric Garcia, a za produkcję odpowiada Mandarin Television.

„The Wave” (Niemcy). Trzeci oryginalny serial Netflixa z Niemiec powstaje na podstawie filmowego hitu „Fala”, inspirowanego prawdziwymi wydarzeniami. Za produkcję odpowiedzialna jest firma Rat Pack we współpracy z Sony Pictures Television Germany.

„Luna Nera” (Włochy) – oryginalny serial opowiadający historię żyjącej w siedemnastowiecznych Włoszech kobiety, którą oskarżono o czary. Twórczyniami serialu są Francesca Manieri, Laura Paolucci oraz TizianaTrianę, a za produkcję odpowiada Fandango.

Trzecia część „Domu z papieru” (Hiszpania). Po sukcesie pierwszych dwóch części, hiszpański serial opowiadający historię napadu na mennicę powraca. Nowy śmiały plan Profesora zostanie ujawniony w 2019 r.

„The English Game” (Wielka Brytania) to sześcioodcinkowy miniserial o historii piłki nożnej ukazujący zmagania ludzi, którzy nie zważając na społeczne podziały stworzyli grę, która stała się najpopularniejszym sportem na świecie. Serial wyprodukuje firma 42, a za scenariusz odpowiadać będzie Julian Fellowes, twórca „Downton Abbey”.

„TurnUp Charlie” (Wielka Brytania). Nowy brytyjski serial komediowy z Idrisem Elbą w roli głównej. Serial będzie mieć 8 odcinków, a jego producentami wykonawczymi są Idris Elba oraz Gary Reich.

Oprócz seriali fabularnych realizowanych w krajach europejskich Netflix zaanonsował też 2 seriale dokumentalne. Pierwszy z nich został oparty na historii jednej z najsłynniejszych nierozwiązanych spraw w historii Francji – zabójstwa Gregory’ego Villemina z 1984 r. Producentem serialu będzie Elodie Polo Ackermann (Imagissime – Lagardère Studios), a showrunnerem – Gilles Marchand.

Z kolei serial „The Staircase” przedstawi historię Michaela Petersona, autora kryminałów, oskarżonego o zabicie swojej żony, Kathleen, którą znaleziono martwą u stóp schodów w ich domu, oraz trwającej 16 lat batalii sądowej. Nowe odcinki pojawią się na Netflix równolegle z odcinkami oryginalnego serialu dokumentalnego poświęconego tej sprawie. Za produkcję odpowiadać będą Matthieu Belghiti oraz zdobywca Oskara Jean-Xavier de Lestrade, który będzie także reżyserem serialu.

Na br. zaplanowano także premierę włoskiego filmu pełnometrażowego „Rimetti a Noi i Nostri Debiti” („Forgive Us Our Debts”) w reżyserii Antonia Morabito, w którym wystąpią Claudio Santamaria, Marco Giallini oraz Jerzy Stuhr.

Nowe sezony „Stranger Things” i „GLOW”

W Rzymie Netflix zapowiedział także nowe sezony znanych już popularnych seriali oraz kilka produkcji, nad którymi prace właśnie trwają.

Premierę 2. sezonu serialu „GLOW” zaplanowano na 29 czerwca br. Z kolei do obsady 3. sezonu „Stranger Things” dołączą Jake Busey („Żołnierze kosmosu”, „Kontakt”, „Agenci T.A.R.C.Z.Y.” i „Od zmierzchu do świtu”) oraz Cary Elwes („Chwała”, „Szybki jak błyskawica”, „Dracula”). Cary Elwes wcieli się w Majora Kline’a, a Jake Busey zagra postać o imieniu Bruce.

Netflix rozpoczął też produkcję serialu „Baby” w reżyserii Andrei De Sica („Synowie nocy”) oraz Anny Negri („Witaj smutku”). W rolach głównych wystąpią Benedetta Porcaroli, Alice Pagani, Isabella Ferrari oraz Claudia Pandolfi.

Według zapowiedzi 25 czerwca br. w Berlinie i okolicach ruszą zdjęcia do 2. sezonu serialu „Dark”. Na razie nie ujawniono daty premiery.

Wśród nowości na konferencji Netflixa znalazły się także serial „Osmosis”, do którego zdjęcia rozpoczną się w czerwcu br. Pierwsze dwa odcinki wyreżyseruje Thomas Vincent („Wersal: prawo krwi”, „Tunel”). Zaprezentowano także pierwszy zwiastun oraz plakat do serialu „The Innocents”.

Podczas konferencji w Rzymie pojawiły się także polskie akcenty. Netflix potwierdził tegoroczną premierę swojego pierwszego polskiego serialu „1983” w reżyserii Agnieszki Holland, Katarzyny Adamik, Olgi Chajdas i Agnieszki Smoczyńskiej.

Podczas jednego z paneli na konferencji Erik Barmack, dyrektor Netflixa odpowiedzialny za produkcje europejskie odpowiadając na pytania serwisu Naekranie.pl ujawnił dodatkowe szczegóły związane z serialem „Wiedźmin”. Produkcja oparta na prozie Andrzeja Sapkowskiego, w którą jest zaangażowany m.in. Tomasz Bagiński będzie realizowana w całości w Europie, w tym także w Polsce.

Obecnie trwają końcowe prace nad scenariuszem „Wiedźmina”, zdjęcia mają się rozpocząć na przełomie 208 i 2019 r. Z kolei prawdopodobna wstępna data premiery serialu to rok 2020.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *