MediaZapowiedzi TV

Netflix zapowiada swój pierwszy rosyjski serial dramatyczny „Anna K”

Netflix zapowiedział swój pierwszy rosyjski serial dramatyczny „Anna K” — nakręconą z rozmachem współczesną wersję klasycznej powieści Lwa Tołstoja „Anna Karenina”.

 

Autorem scenariusza do serialu, którego akcja dzieje się w czasach współczesnych, jest Roman Kantor.

Svetlana Khodchenkova („Szpieg”) zagra Annę Kareninę

 

Michael Azzolino, dyrektor ds. seriali oryginalnych w Netflix: Z przyjemnością zapowiadamy pierwszy rosyjski serial, który wyprodukujemy we współpracy z firmą 1-2-3 Production. Utalentowany zespół scenarzystów, reżyserów i producentów stworzył pomysłową i wciągającą opowieść. Cieszymy się, że będziemy mogli zaprezentować nową wersję tej popularnej historii użytkownikom naszego serwisu z Rosji i całego świata.

Valeriy Fedorovich i Evgeniy Nikishov, 1-2-3 Production: Czujemy się zaszczyceni, że to właśnie nam powierzono stworzenie pierwszego rosyjskiego serialu dramatycznego na zlecenie globalnego serwisu rozrywkowego, z którego korzysta ponad 200 milionów użytkowników. Z przyjemnością podejmiemy to wyzwanie. Serial będzie opierał się na jednym z najważniejszych dzieł literatury światowej poświęconych miłości, mamy więc nadzieję, że uda nam się poruszyć serca widzów z całego świata — od Australii po Brazylię. Jesteśmy już uzbrojeni w doskonałą adaptację scenariusza, którą opracowali Roman Kantor i Maria Mikulina, i fantastyczne talenty po obu stronach kamery, w których gronie znaleźli się reżyserzy Natasha Merkulova i Aleksey Chupov. Mamy pełne zaufanie do naszego zespołu i wierzymy, że efekt ich pracy przekroczy oczekiwania. To nasz pierwszy projekt, który realizujemy razem z ekipą Netflix. Z niecierpliwością czekamy na wynik tej inspirującej współpracy.

Roman Kantor: Możliwość przeniesienia Anny Kareniny do Rosji XXI wieku i przedstawienia jej całemu światu w jej własnym języku (i wielu innych) dzięki cudownemu serwisowi Netflix to spełnienie moich snów. Wcale nie koloryzuję — pomysł na ten serial naprawdę mi się przyśnił. Od tamtej pory goniłem to marzenie, a teraz udało mi się je dopaść.

Sergey Kornikhin (Droog Drooga): Cieszy nas, że możemy uczestniczyć w jednym z pierwszych projektów Netflix w Rosji. To ogromny zaszczyt i jeszcze większa odpowiedzialność. Parafrazując znane powiedzenie: to mały krok dla naszej firmy, ale wielki skok dla całej branży.

Streszczenie: „Anna K” to zrealizowana z rozmachem współczesna wersja klasycznej powieści Lwa Tołstoja „Anna Karenina”, która należy do kanonu literatury światowej. Akcja serialu dzieje się we współczesnej Rosji. Bywalczyni salonów Anna Karenina, żona przyszłego gubernatora Petersburga, wdaje się w romans z Wrońskim, atrakcyjnym spadkobiercą aluminiowego imperium. Ich zakazana przygoda miłosna szybko wymyka się spod kontroli, zagrażając delikatnej równowadze więzi rodzinnych i relacji społecznych. Ten osadzony w realiach kosmopolitycznej Moskwy, historycznego Petersburga i surowych krajobrazów Rosji dramat to opowieść o namiętności i lojalności, a także o tym, że żadne bogactwo świata nie jest w stanie uchronić nas przed potęgą miłości, która może przynieść wyzwolenie lub doprowadzić do zguby.

Reżyserzy: Valeriy Fedorovich, Evgeniy Nikishov, Natasha Merkulova , Aleksey Chupov i Roman Kantor

Producenci: Valeriy Fedorovich, Evgeniy Nikishov, Sergey Kornikhin, Roman Kantor

Lokalizacja zdjęciowa: Moskwa i Petersburg, Rosja

Serial będzie miał światową premierę na Netflix na całym świecie. Data premiery nie została jeszcze potwierdzona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *