Netflix zdobył prawa do nakręcenia filmu pełnometrażowego „The Unsound”

Netflix zdobył prawa do nakręcenia filmu pełnometrażowego „The Unsound” na podstawie wydanej przez BOOM! Studios powieści graficznej Cullena Bunna („Szósty rewolwer”, „Hrabstwo Harrow”) i Jacka T. Cole’a.

 

 

 

 

  • Reżyseria: David F. Sandberg („Kiedy gasną światła”, „Shazam!”)
    • Po wielkim globalnym sukcesie „Shazam!” Sandberg wraca tym projektem do świata horroru, który podbił wcześniej filmami „Kiedy gasną światła” i „Annabelle: Narodziny zła” — zarobiły one ponad 450 milionów dolarów. David Sandberg i Lotta Losten od lat uchodzą za ważne postaci w społeczności miłośników tego gatunku. Ich krótki film „Kiedy gasną światła” został internetową sensacją z ponad 100 milionami wyświetleń. Wtedy szybko zainteresowało się nim Hollywood, a wytwórnie New Line i Warner Bros przejęły do niego prawa i nakręciły pełnometrażową wersję pod tym samym tytułem.
  • Scenariusz: Skylar James („29 Mole Street”) przygotuje scenariusz produkcji
    • Przełomowy scenariusz Skylar James „29 Mole Street” znalazł się na szczycie zestawień branżowych BloodList i Hit List.  Autorka będzie współtwórczynią i producentką wykonawczą miniserialu realizowanego przez Gregory’ego Jacobsa oraz wytwórnie Pearl Street i Endeavor Content.
  • Produkcja:  David Sandberg i Lotta Losten zajmą się produkcją w ramach swojej nowo utworzonej wytwórni Mångata, a pomagać im będą Ross Richie i Stephen Christy z BOOM! Studios
  • Produkcja wykonawcza: Adam Yoelin, Skylar James
  • Streszczenie fabuły:   „The Unsound” opowiada o doktor psychiatrii wracającej do szpitala dla obłąkanych, gdzie leczy się jej matka, która kiedyś tam pracowała. Lekarka próbuje położyć kres krwawym wydarzeniom, do których dochodzi w placówce. Im więcej się jednak dowiaduje, tym lepiej zaczyna rozumieć swoją trudną przeszłość i skrywane w szpitalu tajemnice. Zdaje też sobie sprawę, że ma więcej wspólnego ze swoją matką, niż kiedykolwiek sądziła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *