Internet & Gry - ReklamaSieci kablowe

Netia rozpędza światłowód do 2 Gb/s!

Od 2 listopada 2023 r. światłowód na sieci Netii zyska nową, jeszcze szybszą opcję prędkości: do 2 Gb/s. Nowa taryfa to – względem, dotychczas najszybszej, opcji do 1 Gb/s – podwójna prędkość pobierania (do 2000 Mb/s) i ponad trzykrotnie wyższa prędkość wysyłania danych (do 1000 Mb/s), z abonamentem wyższym tylko o 20 zł. Wraz z usługą klienci otrzymają bez dodatkowych opłat nowoczesny router WiFi 6.

 

Nowi i obecni klienci, będący w zasięgu własnej sieci światłowodowej (PON/FTTH) Grupy Netia będą mogli zamówić usługę dostępu do internetu w jeszcze szybszym niż dotychczas wariancie – aż do 2 Gb/s pobierania (download) i aż do 1 Gb/s wysyłania danych (upload) – najwyższa spośród aktualnie dostępnych w ofercie operatorów ogólnopolskichSuper prędkość do 2 Gb/s można będzie zyskać łącznie na wszystkich urządzeniach w domu (na jednym sprzęcie będzie to do 1 Gb/s). Dostępność można sprawdzić na www.netia.pl tuż pod głównym slajderem w górnej części strony.

W nowej ofercie (Nieziemska rozrywka) dla lokali w zabudowie wielorodzinnej – światłowód do 2 Gb/s kosztuje 100 zł miesięcznie, a z Pakietem TV 4K od 105 zł miesięcznie, do tego pierwsze 3 miesiące są gratis (od 25. miesiąca cena wzrasta o 10 zł). W przypadku łączy w zabudowie jednorodzinnej miesięczny abonament za internet jest wyższy o 20 zł niż w zabudowie wielorodzinnej.

Najszybsze WiFi 6 bez dopłat

Częścią składową usługi dostępu do internetu w Netii są urządzenia tj. ONT (przełącznik światłowodowy) i router dostępowy z WiFi lub sprzęt typu combo (ONT i router w jednym). Przyspieszenia łącza bez wymiany sprzętu mogą dokonać klienci, posiadający aktualnie urządzenia combo Huawei: HG8245Q, HG8245Q2 oraz HG8245X6-10. Przy czym ostatnie z wymienionych urządzeń obsługuje WiFi 6 i zapewnia dwie sieci bezprzewodowe w pasmach radiowych:

  • 2,4 GHz WiFi 6 (802.11 2×2 b/g/n/ax) – do 574 Mb/s, większy zasięg, niższa prędkość,
  • 5 GHz WiFi 6 (802.11 3×3 a/n/ac/ax) do 2402 Mb/s– wyższa prędkość, mniejszy zasięg, mniej zakłóceń z innych sieci WiFi.

Oferta dostępna u opiekunów budynków, na infolinii 801 801 100 oraz na netia.pl

foto. Netia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *