NEXT FILM wprowadza do kin film „Słodki koniec dnia” z Krystyną Jandą (wideo)

Już w najbliższy piątek, 10 maja br. na ekranach kin w całej Polsce zagości nagrodzony na festiwalach Sundance i OFF Camera film Jacka Borcucha – „Słodki koniec dnia”. W rolach głównych widzowie będą mogli podziwiać Krystynę Jandę i Kasię Smutniak. Dystrybutorem filmu jest NEXT FILM z Grupy Agora.

 

„Słodki koniec dnia” to międzynarodowa produkcja, która podbiła światowe festiwale zdobywając Specjalną Nagrodę Jury dla Najlepszej Aktorki dla Krystyny Jandy na słynnym Festiwalu Sundance, a także główną nagrodę w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych 12. Mastercard OFF Camera w Krakowie.

Najnowszy film Jacka Borcucha to historia o odwadze, sile słowa i skomplikowanych rodzinnych relacjach, a także o lęku przed nieznanym i pasji życia. Miejscem akcji filmu jest włoska prowincja, etruskie miasto Volterra. Tu od lat mieszka Maria – polska poetka, laureatka Nagrody Nobla, autorytet moralny. Świat bohaterów zostaje wywrócony do góry nogami, gdy otrzymują szokującą wiadomość o zamachu terrorystycznym w Rzymie. Bezkompromisowość i niepoprawność polityczna Marii okazują się mieć dramatyczne konsekwencje.

 

 

 

W roli Marii widzowie będą mogli podziwiać Krystynę Jandę, a jej córkę zagrała Kasia Smutniak. W projekt zaangażowana jest międzynarodowa obsada, m.in. Antonio Catania, Lorenzo de Moor, Vincent Riotta i Robin Renucci.

Autorami scenariusza są Jacek Borcuch i Szczepan Twardoch. Za muzykę odpowiada Daniel Bloom, a aranżacji utworów podjął się Leszek Możdżer. Ścieżka dźwiękowa „Słodkiego końca dnia” ukaże się na rynku w dniu premiery kinowej – w piątek, 10 maja br. nakładem wydawnictwa Warner Music Polska.

Dystrybutorem filmu „Słodki koniec dnia” jest NEXT FILM – firma należąca do Grupy Agora, która zajmuje się produkcją i dystrybucją filmową. NEXT FILM wprowadził dotychczas na ekrany kin m.in. „Bogów” Łukasza Palkowskiego, „Sztukę kochania Michaliny Wisłockiej” Marii Sadowskiej, „Pokot” Agnieszki Holland czy „Kamerdynera” Filipa Bajona.

W 2019 r. swoją premierę miały koprodukowany przez NEXT FILM „Underdog” z Erykiem Lubosem i Mamedem Khalidovem w rolach głównych, kolejna część kultowej komedii „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3” oraz komedia romantyczna „Całe szczęście”. Wśród tegorocznych produkcji z portfolio firmy są m.in. komedia kryminalna „Na bank się uda”, film biograficzny „Ikar. Legenda Mietka Kosza”, dramat historyczny „Piłsudski” czy realizowana na rynek międzynarodowy polska produkcja „Zimna gra” – thriller szpiegowski z Billem Pullmanem w roli głównej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *