NEXT FILM wprowadza na ekrany kin film „Ukryta gra” z gwiazdorską obsadą (wideo)

Już od najbliższego piątku, 8 listopada br. w kinach w całej Polsce widzowie będą mogli oglądać długo wyczekiwany film „Ukryta gra”. W najnowszej produkcji Watchout Studio, w reżyserii Łukasza Kośmickiego, wystąpiły międzynarodowe i polskie gwiazdy: Bill Pullman, Robert Więckiewicz, Lotte Verbeek, James Bloor i Aleksiej Sieriebriakow. Dystrybutorem filmu jest NEXT FILM.

 

 

 

 

 

„Ukryta gra” to kino z pogranicza thrillera szpiegowskiego i political fiction. Genialny matematyk Joshua Mansky (Bill Pullman) u szczytu kryzysu kubańskiego zostaje porwany przez amerykańskie tajne służby. Nadużywający alkoholu zapomniany geniusz ma wystąpić w szachowym pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi na międzynarodowym turnieju. Rywalizacja jest jednak tylko przykrywką dla szpiegowskiej rozgrywki. Kiedy sojusznicy okazują się wrogami i nie wiadomo, komu naprawdę ufać, Mansky musi wykonać decydujący ruch mający powstrzymać konflikt nuklearny.

Widzowie będą mieli okazję Miejscem akcji jest Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, który staje się niemym świadkiem wydarzeń toczącej się tytułowej gry. Nieustająca tajemnica tego miejsca, nieodkryte pomieszczenia, tajne przejścia, które rzadko można oglądać w innych produkcjach filmowych, sprawią, że Pałac raz jeszcze staje się ikoną swoich czasów. W scenografii Allana Starskiego oraz w obiektywie Pawła Edelmana PKiN jest jednym z głównych bohaterów elektryzującej rozgrywki.

Obok Billa Pullmana w filmie występuje Robert Więckiewicz w roli dyrektora Pałacu Kultury i Nauki. Ponadto w obsadzie znajdują się Lotte Verbeek, James Bloor, Aleksiej Sieriebriakow i Corey Johnson.

 

 

Oficjalną piosenkę z filmu wykonuje Ania Karwan – „The Secret Game” jest już dostępna w serwisach streamingowych: https://smarturl.it/KarwanSecret.

W środę, 30 października br. nakładem Wydawnictwa Agora ukazała się książka „Ukryta gra” – trzymająca w napięciu powieść szpiegowska Piotra Głuchowskiego, Łukasza Kośmickiego i Marcela Sawickiego jest doskonałym dopełnieniem fabuły filmu.

„Ukryta gra” to produkcja Watchout Studio – domu produkcyjnego założonego przez Piotra Woźniaka-Staraka w 2007 roku, prowadzonego przez Krzysztofa Tereja. Na swoim koncie ma sześć filmów fabularnych, serial w produkcji i ponad 100 reklam. Najważniejsze tytuły, „Bogowie” (2,2 miliona widzów) i „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” (1,8 miliona widzów), wielokrotnie były nagradzane na festiwalach w Gdyni, Camerimage oraz w konkursie Polskich Nagród Filmowych Orły.

Partnerami filmu są miasto stołeczne Warszawa oraz Zarząd Pałacu Kultury i Nauki sp. z o.o. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Międzynarodowym agentem sprzedaży jest Hyde Park International, dystrybucję światową koordynuje K5 Film, a za krajową odpowiada NEXT FILM.

NEXT FILM to firma należąca do Grupy Agora, która zajmuje się produkcją i dystrybucją filmową. W 2019 roku NEXT FILM wprowadził na ekrany kin: film „Underdog” z Erykiem Lubosem i Mamedem Khalidovem w rolach głównych, kolejną część kultowej komedii „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3”, komedię romantyczną „Całe szczęście”, nagrodzony na festiwalu Sundance film „Słodki koniec dnia” z Krystyną Jandą, komedię kryminalną „Na bank się uda”, dramat historyczny „Piłsudski” i film biograficzny „Ikar. Legenda Mietka Kosza”.

Wśród nadchodzących produkcji z portfolio firmy są m.in. „Kult.Film” – dokument o zespole Kult, film akcji „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” i pierwszy polski horror typu slasher „W lesie dziś nie zaśnie nikt”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *