Sport w TV

Niderlandy i Belgia odwołują mecze

Bardzo trudne warunki pogodowe spowodowały, że władze lig niderlandzkiej oraz belgijskiej zdecydowały o odwołaniu niedzielnych meczów. Nad te tereny nadciąga huragan “Ciara”, a wiatr może osiągnąć prędkość do 130 km/h.

 

 

 

 

 

W niedzielę ma być apogeum złych warunków pogodowych. Huragan “Ciara” nawiedzi Belgię i Niderlandy, a co za tym idzie mocne wiatry i ulewy. Władze tych państw planują zamknąć niektóre miejsca publiczne, a bardzo możliwe, że w poniedziałek zamknięte będą również szkoły.

Władze obu lig w porozumieniu z policją, gminami i klubami postanowiły odwołać niedzielne spotkania. Chodzi zarówno o rozgrywki profesjonalne, jak i amatorskie. Przełożone zostaną m.in. starcia Utrechtu z Ajaksem Amsterdam czy też AZ Alkmaar z Feyenoordem.

Bezpieczeństwo jest priorytetem, a władze nie chcą narażać fanów na ewentualne zagrożenie. W 2017 roku spotkanie KV Oostende – KRC Genk zostało odwołane. W trakcie trwania wichury zerwany został dach stadionu, ale z racji przełożenia meczu nikomu nic się nie stało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *