Nie żyje dziennikarz Radia Gdańsk Paweł Luciński

Paweł Luciński został znaleziony w swoim mieszkaniu na gdańskiej Żabiance. Mimo 23-minutowej reanimacji, nie udało się go uratować. Policja potwierdza, że w związku ze sprawą zatrzymana została kobieta.

 

 

Przyczyny jego śmierci nie są znane. Śledczy nie wykluczają pobicia ze skutkiem śmiertelnym lub zabójstwa. Policja zabezpieczyła ślady na miejscu zdarzenia. Zatrzymana kobieta zostanie przesłuchana.

SKARBNICA WIEDZY MUZYCZNEJ

Paweł Luciński z Radiem Gdańsk był związany od 1997 roku. Znany był przede wszystkim z audycji Muzyczna Strefa Radia Gdańsk, w której prezentował wybrane przez siebie utwory. Był skarbnicą wiedzy muzycznej. Na przestrzeni lat relacjonował najważniejsze wydarzenia muzyczne oraz przeprowadzał wywiady z wybitnymi artystami. Był wielkim fanem U2 i The Beatles. Miał 49 lat.

„BYŁ CZŁOWIEKIEM NADWRAŻLIWYM”

– Nie możemy pogodzić się ze śmiercią Pawła. Radio i muzyka to były jego pasjewspomina nasz dziennikarz Włodzimierz Machnikowski. – Paweł był człowiekiem nadwrażliwym, on oddychał radiem. Kochał muzykę, miał o niej olbrzymią wiedzę. Potrafił o tym niesamowicie opowiadać. Tworzył zresztą autorskie audycje, które przechodzą do historii tego radia. Był także życiowym pechowcem. Gdy zamówił rower przez internet, to był on dokładnie nie taki, jaki Paweł chciał mieć. Nawet kolory się nie zgadzały. Odszedł jako niespełniony człowiek. Marzył jeszcze, aby najpierw wrócić do zdrowia, a potem wrócić do radia. Niestety te marzenia pozostaną niespełnione – mówi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *