Canal+ PolskaMediaZapowiedzi TV

„Niebieskie Chachary” – niesamowity dokument o kibicowskiej miłości dostępny w Canal+ online!

Unikatowa produkcja, która swoim autentyzmem zachwyciła wielu widzów i zyskała uznanie krytyków filmowych. Emocje, pasja, bycie we wspólnocie to wszystko kryje w sobie „insiderski” film „Niebieskie Chachary” przedstawiający życie kibiców Ruchu Chorzów. Cezary Grzesiuk przez dekadę filmował życie kibiców, starając się jak najbliżej ich poznać. Film jest dostępny w serwisie streamingowym CANAL+ online!

 

Po sześciu latach Ruch Chorzów wrócił do PKO BP Ekstraklasy. Jeszcze dwa lata temu 14-krotni mistrzowie Polski kończyli sezon w III lidze. W ciągu ostatnich trzech lat „Niebiescy” zaliczyli trzy awanse i w sezonie 23/24 będą walczyć w najwyższej klasie rozgrywkowej. Z tej okazji CANAL+ przygotował niespodziankę dla wszystkich kibiców piłki nożnej, a w szczególności dla fanów Ruchu Chorzów.

W serwisie streamingowym CANAL+ online dostępny jest już dokument Cezarego Grzesiuka „Niebieskie Chachary”. Niebo zasnute czerwonym dymem, rytmiczne uderzenia w bębny, chóralny ryk, właśnie tak manifestuje się jedno z najsilniejszych uczuć we wszechświecie – kibicowska miłość. Reżyser nie obserwuje bohaterów produkcji z zewnątrz, jest w samym centrum wydarzeń i razem z kibicami Ruchu Chorzów przygotowuje banery, jeździ na wyjazdy i funkcjonuje jako część grupy. Grupy, która przyjęła go w swoje szeregi i nie miała przed nim żadnych tajemnic. Kibice opowiadają o sobie, o swoich pasjach, o rytuałach, zapraszają autora do swojej strefy na stadionie i wspólnie kibicują Ruchowi.

Autor nie chce być jednowymiarowy. Dlatego w dokumencie widzimy kibiców, którzy na co dzień są studentami, przedsiębiorcami czy znanymi osobowościami. Funkcjonują w różnych grupach społecznych, ale łączy ich jedna pasja – Ruch Chorzów. Niebieskie chachary to opowieść o wszystkich, którzy kochają swój klub i są w stanie poświęcić dla niego wszystko. Cezary Grzesiuk nie chce utrwalać stereotypów nieodłącznie związanych z kibicami, a wręcz przeciwnie przedstawia fanatyków piłkarskich z nieco innej strony.

Film „Niebieskie Chachary” jest już dostępny w serwisie streamingowym CANAL+ online. Natomiast program najbliższych lipcowych transmisji telewizyjnych prezentuje się w następujący sposób:

13 lipca; 21:30; CANAL+ PREMIUM

17 lipca; 20:00; CANAL+ DOKUMENT

21 lipca; 21:20; CANAL+ DOKUMENT

26 lipca; 21:00; CANAL+ SPORT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *