Zapowiedzi TV

„Niedziela z…” twórczością Agnieszki Osieckiej w TVP Kultura

Poetka, prozaik, autorka spektakli teatralnych i telewizyjnych, reżyser filmowy i dziennikarka znana przede wszystkim jako autorka ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek.
 
Najbliższa „Niedziela z…” poświęcona jest twórczości wybitnej postaci polskiej kultury. Agnieszka Osiecka dziś miałaby 81 lat. Pozostawiła po sobie niezapomniane teksty, które uwielbiają kolejne pokolenia. W najbliższej „Niedzieli z..” Agnieszka Szydłowska będzie wspominać poetkę razem z Agatą Passent, Ewą Błaszczyk, Karoliną Felberg-Sendecką, Marylą Rodowicz, Anną Smołowik, Adamem Nowakiem iJerzym Satanowskim.
Po spotkaniu w studio, o godz. 18:05, zapraszamy na spektakl oparty na tekście Agnieszki Osieckiej„Apetyt na czereśnie”, w którym małżonkowie opowiadają historię swojego nieudanego związku. W przedstawieniu aktorzy wykonują wiele piosenek ilustrujących rozwój akcji. W rolach głównych Krystyna Sienkiewicz i Piotr Fronczewski.
Następnie, o godz. 19:30, polecamy koncert piosenek Agnieszki Osieckiej w interpretacji zespołu Raz Dwa Trzy pod tytułem „Czy te oczy mogą kłamać”, zarejestrowany w studiu jej imienia 9 marca 2002 roku. W programie najsłynniejsze utwory poetki w nowych aranżacjach grupy cenionej za oryginalne brzmienie, niebanalne kompozycje i charyzmatyczną osobowość lidera, Adama Nowaka.
„Niedziela z…” twórczością Agnieszki Osieckiej. Niedziela, 28 maja, godz. 17:15. TVP Kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *