Niedziela z… Anną Polony w TVP Kultura

Sonia Bohosiewicz, Magdalena Cielecka, Jerzy Trela, Zofia De Inez Lewczuk, Józef Opalski i Jan Bończa-Szabłowski spotkają się w studio „Niedzieli z …” z wielką damą polskiego teatru – Anną Polony.
 

 
Znana z niezwykłego poczucia humoru i żywiołowej gestykulacji, słynąca z ciętego języka, wybuchowego temperamentu i sarkazmu, aktorka, reżyser i pedagog związana z PWST i Starym Teatrem w Krakowie – tym razem bohaterką historii i anegdot opowiadanych przez gości Niedzieli z… będzie Anna Polony.
Jako nastolatka brała udział w akademiach i okolicznościowych przedstawieniach. Jej rodzice prowadzili zakład introligatorski. W 1960 roku ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Debiutowała rolą Małej Polikseny w spektaklu Jeana Giraudoux „Wojny Trojańskiej nie będzie” wyreżyserowanym przez Jerzego Kaliszewskiego w 1959 roku na deskach Starego Teatru. Jest osobowością polskiej sceny teatralnej i filmowej.
Po spotkaniu w studiu, o godz. 18:15, w TVP Kultura zapraszamy na 7. odcinek „Dekalogu” a potem, o godz. 19:20, na spektakl „Strażniczka muzyki”, w którym Annie Polony partneruje Krzysztof Majchrzak.
Niedziela z… Anną Polony. Niedziela, 2 września, godz. 17:15. TVP Kultura

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *