„Niedziela z… Borysem Szycem” w TVP Kultura

Bohaterem najbliższego odcinka „Niedzieli z..” będzie jeden z najpopularniejszych współczesnych aktorów filmowych i teatralnych – Borys Szyc. Pretekstem do spotkania są filmy nagrodzone na festiwalu w Gdyni – „Kamerdyner” w reżyserii Filipa Bajona oraz „Zimna wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego.
 

 
Swoją przygodę z aktorstwem zaczął w wieku 9 lat, kiedy to pojawił się w filmie „Kingsajz” (Juliusza Machulskiego) przebrany za krasnoludka. Jednak dopiero po odegraniu roli we wspólnie przygotowanym licealnym spektaklu teatralnym (na podstawie „Serenady” Sławomira Mrożka) zdecydował poświecić się aktorstwu. Popularność zdobył rolami złodzieja Juliana w „Vinci” oraz policjanta Kruszona w serialu „Oficer”.
Jest jednym z najpopularniejszych polskich aktorów filmowych, ale wciąż się stara być wierny teatrowi. W Teatrze Współczesnym zagrał m.in. Józefa K. w „Procesie” Kafki w reżyserii Macieja Englerta i Płatonowa w „Sztuce bez tytułu” Czechowa w reżyserii Agnieszki Glińskiej. Równolegle potrafi być komercyjnym gwiazdorem.
W studio „Niedzieli z…” Borys Szyc spotka się z Filipem BajonemMaciejem EnglertemLejbem FogelmanemAndrzejem AndrzejewskimTomaszem BorkowskimRafaelem LewandowskimGrzechem Piotrowskim. Po spotkaniu w studiu zapraszamy na emisję filmów w których wstąpił bohater tego odcinka programu: „Handlarza cudów” w reż. Jarosława Szody i Bolesława Pawicy (godz. 18:05) oraz, w cyklu Panorama kina polskiego, „Kreta” w reż. Rafaela Lewandowskiego (godz. 20:00).
„Niedziela z… Borysem Szycem”. Niedziela, 30 września, godz. 17:15. TVP Kultura

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *