Niezapomniane kinowe produkcje w styczniu na TNT

W każdą środę, w ramach cyklu „Wielkie kino”, widzowie TNT będą mogli obejrzeć niezapomniane produkcje, które na stałe wpisały się w kanon światowej kinematografii. Emisje rozpoczynają się o godz. 21:00.

 

„Wielkie kino” to stały cykl filmowy stacji TNT, w ramach którego wyświetlane są największe
i najważniejsze produkcje niezależnie od gatunku. Dzięki temu każdy widz na pewno znajdzie coś dla siebie.

W pierwszym tygodniu stycznia wyświetlony zostanie film „Wzgórze nadziei”, w którym zagrali fenomenalni Jude Law, Nicole Kidman i Renée Zellweger. To poruszająca historia miłosna, której akcja rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych podczas wojny secesyjnej. Ranny żołnierz, Inman,
w obawie o życie i bezpieczeństwo swojej ukochanej Ady, ucieka z armii i rusza w niebezpieczną drogę powrotną do domu. Obraz, którego głównym motywem, oprócz historii miłosnej, jest tęsknota za domem i upragnionym spokojnym życiem, powstał na podstawie powieści „Zimna góra” autorstwa Charlesa Fraziera.

Jako drugi film styczniowego „Wielkiego kina” stacja TNT wyświetli “Tylko strzelaj” w reżyserii Michaela Davisa. Pan Smith jest świadkiem strzelaniny, w której celem bandytów jest kobieta
w ciąży. Postanawia pomóc kobiecie, a kiedy ta zaczyna rodzić, Smith przyjmuje poród. Gdy matka ginie od jednej z kul, mężczyzna postanawia za wszelką cenę ochronić niemowlę, którego życie jest w niebezpieczeństwie. W produkcji w głównych rolach wystąpili Clive Owen i Monica Bellucci.

Tydzień później TNT wyemituje film „Egzekutor” z Arnoldem Schwarzeneggerem jako agentem specjalnym, Johnem Krugerem. Lee Cullen, pracownica Departamentu Obrony, odkrywa niebezpieczną prawdę o planie przekazania supernowoczesnej broni w ręce terrorystów. Kobieta jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie, a jedyną osobą, która może jej pomóc jest tytułowy Egzekutor. Czy mężczyźnie uda się ocalić kobietę?

Następną produkcją będzie film „Troja” w reżyserii Wolfganga Petersena. To niezwykła opowieść
o wojnie, miłości i odwadze, której akcja rozgrywa się w starożytności. Menelaos wyrusza wraz ze swoim bratem Agamemnonem do Troi, by objąć panowanie nad Morzem Egejskim i zemścić się za porwanie Heleny, żony króla Sparty. Dwóch mitycznych herosów – Hektor i Achilles – staje na czele potężnych walczących ze sobą armii. „Troja” to widowiskowy dramat historyczny przenoszący widza w czasy, o których opowiada epopeja Homera.

Ostatnim filmem styczniowego „Wielkiego kina” będzie „Drive”, czyli historia chłopaka, który
w ciągu dnia pracuje na planach filmowych jako kaskader, a nocami dorabia jako kierowca gangsterów. Jego życie zmienia się, gdy poznaje Irene, matkę kilkuletniego chłopca, i postanawia pomóc jej tonącemu w długach mężowi. Niezwykły klimat filmu, oprócz bardzo dobrej gry aktorskiej Ryana Goslinga i Carey Mulligan, tworzy doskonała ścieżka dźwiękowa, w której muzyka elektroniczna przeplata się z rykiem silnika.

Plan emisji:
środa, o godz. 21.00

02.01. – Wzgórze nadziei

09.01. – Tylko strzelaj

16.01. – Egzekutor

23.01. – Troja

30.01. – Drive

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *