Nikon po raz trzeci wyróżniony w rankingu DJSI World

Firma Nikon ma przyjemność ogłosić, że już po raz trzeci z rzędu została wyróżniona w corocznym rankingu Dow Jones Sustainability Index. To prestiżowe zestawienie docenia przedsiębiorstwa, które w swych działaniach i strategii koncentrują się na realizacji celów społecznych i ekologicznych. Decyzja o umieszczeniu w rankingu DJSI uzależniona jest od pozytywnej oceny działań CSR danej firmy.

 

Zestawienia S&P Dow Jones powstają we współpracy z ekspertami w dziedzinie danych i badań ESG (z ang. Environment, Social Responsibility, Corporate Governance – środowisko, odpowiedzialność społeczna, ład korporacyjny). Każdego roku DJSI ocenia i weryfikuje działania na rzecz zrównoważonego rozwoju podejmowane przez wiodące firmy z całego świata, a w zestawieniu zamieszczone zostają te przedsiębiorstwa, które znalazły się wśród 10% najlepszych w swojej branży. W tym roku na liście DJSI World znalazły się 323 korporacje. Jednocześnie firma Nikon doceniona została również w regionalnym zestawieniu DJSI Asia Pacific.

Grupa Nikon dokłada wszelkich starań, aby kontynuować działalność biznesową zorientowaną na CSR. Jej celem jest przyczynianie się do zrównoważonego rozwoju społeczeństwa w oparciu o zaufanie i kreatywność, stanowiące podstawę filozofii korporacyjnej marki.

NIKON działa od 100 lat i należy obecnie do największych i najbardziej liczących się producentów sprzętu optoelektronicznego na świecie. Jest producentem najwyższej jakości aparatów fotograficznych, obiektywów NIKKOR, sprzętu sportowego (między innymi lornetek, dalmierzy i lunet), mikroskopów oraz precyzyjnych urządzeń optycznych, zarówno dla przemysłu, jak i użytkowników indywidualnych. NIKON jest światowym liderem w segmencie cyfrowych aparatów fotograficznych, produkując lustrzanki profesjonalne oraz amatorskie, a także aparaty kompaktowe serii COOLPIX. W sierpniu 2018 roku NIKON wprowadził na rynek dwa pełnoklatkowe aparaty bezlusterkowe: Z6 i Z7, z mocowaniem obiektywu o większej średnicy. W Polsce firmę reprezentuje NIKON CEE GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce, w Warszawie, przy al. Jerozolimskich 180, gdzie firma posiada również centrum serwisowe aparatów profesjonalnych. Więcej informacji o firmie NIKON, jej działalności w Polsce i produktach dostępnych na naszym rynku można znaleźć na stronie nikon.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *