Nikon prezentuje dalmierz laserowy dla golfistów COOLSHOT PRO STABILIZED

Firma Nikon ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek dalmierza laserowego przeznaczonego dla grających w golfa: COOLSHOT PRO STABILIZED – ten flagowy model to nowa, jeszcze bardziej udoskonalona odsłona serii COOLSHOT 80.
 

 
Dalmierz COOLSHOT PRO STABILIZED jest wyposażony w redukcję drgań dostępną również w serii COOLSHOT 80, cechując się przy tym mniejszym i lżejszym korpusem. Model ten posiada czytelny czerwony wyświetlacz wewnętrzny OLED z funkcją automatycznej regulacji jasności, która precyzyjnie dostosowuje jasność ekranu do oświetlenia otoczenia. Czas reakcji pomiarowej został skrócony do ok. 0,3 sekundy. Korpus charakteryzuje się wodoszczelną i zabezpieczoną przed zaparowaniem konstrukcją, która zapewnia ochronę przed deszczem i zachlapaniem.
Dalmierz COOLSHOT PRO STABILIZED dysponuje także „wskaźnikiem pomiaru odległości rzeczywistej” – lampką LED z przodu urządzenia, która miga na zielono podczas korzystania z trybu pomiaru odległości rzeczywistej. Może być zatem używany w oficjalnych zawodach1, w których dozwolone są urządzenia do pomiaru odległości, ponieważ wyraźnie sygnalizuje, że nie jest stosowana funkcja mierząca nachylenie w górę/nachylenie w dół (technologia ID).
Dalmierz COOLSHOT firmy Nikon jest niezwykle precyzyjny, dzięki czemu gracz może poświęcić więcej czasu na podjęcie strategicznych decyzji oraz skupić się na samym uderzeniu.
W nowym modelu COOLSHOT PRO STABILIZED mieści się wszystko, czego potrzebujesz w profesjonalnym dalmierzu laserowym do gry w golfa. Za sprawą udoskonalonej funkcjonalności i łatwości wykonywania pomiarów, model ten polecany jest zarówno dla osób, które będą korzystać z tego typu urządzenia po raz pierwszy, jak i dla tych, którzy nie byli w pełni zadowoleni ze standardowych dalmierzy laserowych.
Najważniejsze właściwości

 • Zakres pomiaru: 7,5–1090 m

 • Funkcja STABILIZED ułatwia pomiar do odległej chorągiewki, redukując drgania wywoływane poruszeniem dłoni.

 • Efekt redukcji drgań: drgania obrazu w wizjerze wywoływane ruchem dłoni (fale sinusoidalne) redukowane są do ok. jednej piątej lub bardziej1.

 • Czerwony wyświetlacz wewnętrzny OLED ułatwia obserwację w każdych warunkach. Funkcja automatycznej regulacji jasności precyzyjnie dostraja jasność wyświetlacza do oświetlenia otoczenia.

 • Szybki i stabilny pomiar bez względu na odległość – funkcja HYPER READ została udoskonalona i pozwala wykonać pomiar w czasie ok. 0,3 sekundy.

 • Technologia LOCKED ON z zielonym podświetleniem2: Oznaczenie LOCKED ON świeci się na zielono, informując o odległości do najbliższego obiektu.
  Podczas pomiaru zachodzących na siebie obiektów, odległość do najbliższego obiektu wyświetlana jest przy użyciu zielonego oznaczenia LOCKED ON widocznego w wizjerze. Przykładowo, na polu golfowym wyraźnie widać, że zmierzona została odległość do chorągiewki, pomimo drzew znajdujących się na drugim planie.

 • W trybie golfowym wyświetlana jest odległość z uwzględnieniem nachylenia (odległość w poziomie ± wysokość), na podstawie której można zorientować się, jak daleko należy uderzyć piłkę. Funkcja ta jest przydatna podczas gry na polu ze wzniesieniami – to technologia ID (nachylenie w górę/nachylenie w dół).

 • Wskaźnik pomiaru odległości rzeczywistej sygnalizuje, że funkcja pomiaru nachylenia w górę/nachylenia w dół (technologii ID) nie jest wykorzystywana.
  Podczas korzystania z trybu pomiaru odległości rzeczywistej wskaźnik miga na zielono przy włączonym zasilaniu. Obserwatorzy mogą łatwo potwierdzić, że nie jest używana funkcja pomiaru nachylenia w górę/nachylenia w dół (technologia ID). Wskaźnik pomiaru odległości rzeczywistej można również wyłączyć.

 • Zastosowanie trybu priorytetu pierwszego planu.

 • Podczas pomiaru zachodzących na siebie obiektów wyświetlana jest odległość do najbliższego obiektu – jest to funkcja szczególnie przydatna dla golfistów mierzących dystans do chorągiewki widocznej na tle drzew.

 • Dokładność pomiaru odległości: 0,5 m

 • Pomiar pojedynczy lub ciągły (do 8 sekund)

 • Wysokiej jakości monokular o 6-krotnym powiększeniu z wielowarstwowymi powłokami antyodblaskowymi zapewnia jasny, wyraźny obraz

 • Duży okular zapewnia komfort celowania (18 mm)

 • Szerokie pole widzenia (7,5 stopnia)

 • Duże odsunięcie źrenicy wyjściowej ułatwia celowanie osobom noszącym okulary

 • Funkcja korekcji dioptrażu

 • Kompaktowy korpus ułatwia trzymanie

 • Wodoszczelność i zabezpieczenie przed zaparowaniem

 • Możliwość pracy w szerokim zakresie temperatur: -10°C do +50°C

1 Na podstawie standardów pomiarowych firmy Nikon.
2 Pomiary pojedyncze: Podczas pomiaru zachodzących na siebie obiektów, gdy wyświetlana jest odległość do najbliższego obiektu, pojawia się oznaczenie LOCKED ON. Pomiar ciągły: Gdy wyświetlana wartość dotyczy bliższego obiektu, pojawia się oznaczenie LOCKED ON.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *