Technologia - Promocje

Nikon prezentuje kompaktowy obiektyw zmiennoogniskowy z serii S o doskonałych parametrach optycznych

Nikon prezentuje dzisiaj najnowszy, wszechstronny obiektyw zmiennoogniskowy NIKKOR Z 24-120mm f/4 S. Dzięki małej masie, zaawansowanej konstrukcji optycznej i szerokiemu zakresowi ogniskowych, obiektyw ten sprawdza się w każdej sytuacji. Od zabytkowej architektury i żywych zdjęć ulicznych po szczegółowe portrety i rozległe krajobrazy, umożliwia fotografowanie przy różnych kątach widzenia bez konieczności zmiany obiektywu.

 

Obiektyw dla podróżników. Dzięki konstrukcji o stałym maksymalnym otworze względnym f/4 zapewnia znakomitą kontrolę podczas kreatywnego fotografowania, pozwalając na rejestrowanie oszałamiających szczegółów. Obiektyw zapewnia łatwość obsługi i jest wyposażony w wielosilnikowy AF, który gwarantuje szybkie i precyzyjne ustawianie ostrość w całym zakresie ogniskowych.

Ze względu na znakomite właściwości optyczne oraz lekki i kompaktowy korpus, NIKKOR Z 24-120mm f/4 S jest idealnym obiektywem zarówno dla podróżników wykonujących zdjęcia, jak i nagrywających filmy. Doskonale sprawdza się podczas filmowania, praktycznie nie występuje „oddychanie” obiektywu, przez co można utrzymać spójne kadrowanie podczas ustawiania ostrości. Przy przechodzeniu z wnętrza do pleneru lub między ciemnymi i jasnymi scenami, stabilna kontrola ekspozycji umożliwia naturalne regulowanie jasności w celu uzyskania pięknie wyglądającego materiału filmowego.

Powłoki nanokrystaliczna i ARNEO pozwalają natomiast na wykonywanie kontrastowych zdjęć, skutecznie redukując flarę i refleksy powodowane przez światło padające z różnych stron.

Obiektyw NIKKOR Z 24-120mm f/4 S jest uszczelniony w celu zabezpieczenia przed pyłem i zachlapaniem, a powłoka fluorowa firmy Nikon na przedniej soczewce chroni przed brudem i ułatwia czyszczenie.

NIKKOR Z 24-120mm f/4 S – jeden obiektyw, nieograniczone możliwości:

• Zakres ogniskowych od szerokiego kąta do średniego teleobiektywu oraz doskonała konstrukcja optyczna
• Znakomita jakość obrazu w szerokim zakresie ogniskowych
• Stały otwór względny f/4, zapewniający wszechstronność i uniwersalność
• Stabilny kąt widzenia podczas filmowania i fotografowania
• Mała minimalna odległość zdjęciowa oraz maksymalna skala odwzorowania 0,39
• Uniwersalny zakres ogniskowych 24–120 mm
• Znakomity do filmowania ze względu na niewielkie lub wyeliminowane „oddychanie” obiektywu
• Konfigurowalne elementy sterujące – dedykowany przycisk funkcji i pierścień sterujący, do których można przypisywać różne funkcje odpowiednio do indywidualnych preferencji użytkownika.
• Lekki i kompaktowy korpus, pozwalający na łatwe przenoszenie
• Wielosilnikowy AF, z dwoma silnikami AF, zapewniającymi szybkie i dokładne ustawianie ostrości
• Powłoki ARNEO oraz nanokrystaliczna skutecznie redukujące refleksy i flarę
• Zabezpieczony przed pyłem i zachlapaniem, w tym wyposażony w przednią soczewkę z powłoką fluorową firmy Nikon chroniąca przed brudem

Cena obiektywu NIKKOR Z 24-120mm f/4 S wynosi 5 799 PLN.

Dziś o godzinie 18:00 na kanale YouTube firmy Nikon Europe odbędzie się krótka transmisja na żywo w j. angielskim, niemieckim oraz francuskim, która będzie obejmować rozmowę z pytaniami i odpowiedziami dotyczącymi premiery aparatu Z 9.

5 listopada w godzinach 13:00–21:00 odbędzie się wyjątkowe, wirtualne wydarzenie #NikonDays, poświęcone całemu systemowi serii Z, w tym najbardziej zaawansowanemu, flagowemu aparatowi firmy Nikon, modelowi Z 9.

Zarówno profesjonaliści, jak i entuzjaści fotografii mogą wziąć udział w sesjach, prowadzonych w językach francuskim, angielskim i niemieckim. Na platformie Zoom odbędą się mistrzowskie warsztaty oraz dyskusje okrągłego stołu, w których wezmą udział czołowi europejscy fotografowie współpracujący z firmą Nikon i specjalizujący się w fotografii przyrodniczej, sportowej, motoryzacyjnej, modowej oraz ślubnej. Nie zabraknie też szczegółowych prezentacji aparatu Z 9, systemu Z oraz harmonogramu premier obiektywów NIKKOR Z.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Głównym elementem inspirującego i dobrze wypełnionego harmonogramu wydarzenia będą porady i wskazówki dotyczące wykorzystywania twórczego potencjału fotografów podczas wykonywania zdjęć i nagrywania filmów o dowolnej tematyce. Wydarzenie odbędzie się w j. angielskim, niemieckim oraz francuskim.

Aby uczestniczyć w wydarzeniu, zgłoś swój udział tutaj: https://nikondays.nikoneurope.com. Pełny harmonogram zamieszczono tutaj https://nikondays.nikoneurope.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *